Po zimnej prestávke otvoria trhovisko v starom meste v Prešove

PrešovZaujímavosti

Každé trhovisko je vybavené sociálnym zariadením, prívodom vody a nádobami na komunálny odpad s pravidelným odvozom.

Od prvého aprílového dňa sa začína po zimnej prestávke sezóna na trhovisku v starom meste na Weberovej ulici v Prešove. Ako informovala Ingrid Mihaľová z Technických služieb mesta Prešov, trhovisko otvára svoje brány od 6.00. Počas pracovných dní je otvorené do 15.00, v sobotu je čas predaja určený od 5.00 do 13.00 hod.

Okrem tohto najstaršieho trhoviska si Prešovčania môžu nakúpiť aj na trhovisku Centrum na Sídlisku III na Prostejovskej ulici a na Sídlisku Šváby, kde je prevádzka celoročná. Trhovisko na Weberovej ulici je dočasné. „Jeho priestory využívajú prevažne drobní pestovatelia, ktorí ponúkajú vypestované prebytky. Najväčší predajný ruch na tomto trhovisku je v júli a auguste. Začiatkom jesene predávajúci ponúkajú tovar na zimné predzásobenie,“ uviedla Mihaľová.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Najviac navštevovaným je podľa nej trhovisko Centrum. Okrem predaja ovocia a zeleniny sú na tomto trhovisku aj stánky s textilom a drobným tovarom. Najmenšie trhovisko v Prešove je na Sídlisku Šváby. „Každé trhovisko je vybavené sociálnym zariadením, prívodom vody a nádobami na komunálny odpad s pravidelným odvozom. Na trhovisku sa nesmú predávať potraviny, ktoré musia byť uskladnené v chlade, ako mäso a mäsové a mliečne výrobky,“ upozornila Mihaľová.

 

Zdroj: SITA

Komentáre