Policajti v Poprade by mali tráviť viac času v teréne

VýchodSpravodajstvo

Primátor Popradu nie je spokojný so súčasným fungovaním polície

Od začiatku tohto roka dochádza k zmene v organizácii práce Mestskej polície Poprad. Cieľom zmien je zvýšiť bezpečnosť v uliciach, priblížiť službu mestskej polície čo najviac k občanom,  iniciovať  ochotu verejnosti podieľať sa na zabezpečení verejného poriadku a prehlbovať dôveru obyvateľov mesta voči mestskej polícií. Informoval o tom Marián Galajda z komunikačného oddelenia mesta Poprad. 

Zmeny v organizácii práce inicioval primátor Anton Danko. „Nie som spokojný s prácou mestskej polície za posledné 4 roky a myslím si, že ani ľudia neboli veľmi spokojní. Od mestských policajtov budem vyžadovať, aby boli dôslední, prísni a aby nezneužívali svoje postavenie. V mestskej časti Matejovce sme už zaviedli službu do 22. hodiny, čo zlepšilo bezpečnostnú situáciu. Zámerom je zaviesť tam nepretržitú 24 hodinovú službu a vytvorenie integrovanej policajnej stanice na Staničnej ulici. Na to však budeme potrebovať prijať do pracovného pomeru minimálne 4 nových členov mestskej polície,“ dodal primátor mesta.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Jedným z pripravovaných kľúčových opatrení by mal byť postupný návrat policajtov k intenzívnejšej obchôdzkovej službe. Vykonávať ju budú skúsení policajti pešou formou i formou cyklistických hliadok. „Podstatou tejto už pomaly zabudnutej formy policajnej činnosti je samostatná činnosť konkrétneho policajta v územnej mestskej časti – okrsku.  Fyzická prítomnosť policajtov v uliciach nielenže zvyšuje pocit bezpečia občanov, ale zároveň odrádza potenciálnych páchateľov od páchania akejkoľvek protispoločenskej činnosti,“ uviedol náčelník mestskej polície Marián Gardoš.

Každý okrsok bude mať určeného policajta s územnou zodpovednosťou. Občania si budú môcť nájsť informácie o svojom  „okrskárovi“ na webovej stránke mestskej polície s uvedeným  telefonickým kontaktom, na ktorom ho budú môcť v čase jeho pracovnej doby kontaktovať. Cieľom samosprávy je vybudovanie mestskej polície, ktorá bude moderná a efektívna vo vzťahu k vynaloženým finančný prostriedkom. V pláne je aj modernizácie techniky, výstroje a výzbroje mestských policajtov. 

 

Autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre