Polícia zatkla bosov kalábrijskej mafie 'Ndrangheta

EurópaSpravodajstvo

Klan rodiny Mancusovcov pôsobí v provincii Vibo Valentia.

Talianski policajti zatkli štyroch vysokých predstaviteľov zločineckej organizácie 'Ndrangheta, pričom to potvrdil aj tamojší minister vnútra Matteo Salvini. Šéf rezortu poďakoval polícii, že prenasledovala jednu z najvplyvnejších zločineckých skupín v regióne. Policajti uštedrili zásah kalábrijskej mafii a zadržali štyri hlavy zločineckej rodiny Mancusovcov, ktorí patria do Ndranghety. Tento klan pôsobí v kalábrijskej provincii Vibo Valentia.

Foto
Matteo Salvini / TASR

Mafiáni sú obvinení z vraždy a z pokusu o vraždu v rámci vnútorných sporov medzi konkurenčnými členmi 'Ndranghety. K vražde došlo v roku 2003. Na zatýkaní a domových prehliadkach v Kalábrii, Toskánsku a Miláne sa zúčastnilo viac ako 50 príslušníkov bezpečnostných zložiek.

Kalábrijská 'Ndrangheta je v súčasnosti považovaná za najsilnejšiu z talianskych mafiánskych organizácií a jednu z najsilnejších zločineckých skupín na svete. 'Ndrangheta má dominantné postavenie pri pašovaní drog do Európy. Peniaze zároveň získava aj korupciou, praním financií a obchodovaním so zbraňami. Experti odhadujú, že 'Ndrangheta ročne celosvetovo zarobí od 50 do 100 miliárd eur.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre