Predajcovia na vianočných trhoch v Prešove porušovali zákon o registračných pokladniciach

PrešovSpravodajstvo

Z 21 kontrolných nákupov došlo k porušeniu zákona až v šestnástich prípadoch

Tri štvrtiny kontrolovaných predajcov na tradičných vianočných trhoch v Prešovskom kraji nedodržiavalo zákon o používaní elektronickej registračnej pokladnice. Vyplynulo to z kontrol prevádzok na vianočných trhoch, počas ktorých Finančná správa udelila pokuty vo výške viac ako 3 500 eur.

Ako informovala hovorkyňa Colného úradu v Prešove Katarína Bebčáková, prešovskí colníci od 10. do 30. decembra 2018 v rámci kontrolnej akcie Vianočné trhy 2018 vykonali u predajcov v celom kraji na vianočných trhoch kontroly zamerané na dodržiavanie zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice. V rámci akcie colníci u predajcov vykonali 21 kontrolných nákupov. Porušenie zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice zistili v 16-tich prípadoch, čo predstavuje 76 percent. „Najčastejším porušením zákona bolo nezaevidovanie prijatej tržby v pokladnici, nevydanie pokladničného dokladu a vydanie pokladničného dokladu, ktorý nespĺňal náležitosti zákona,“ uviedla hovorkyňa. Celková výška uložených pokút v rámci tejto akcie dosiahla hodnotu 3 540 eur.

Foto
Tri štvrtiny kontrolovaných predajcov na tradičných vianočných trhoch v Prešovskom kraji nedodržiavalo zákon o používaní elektronickej registračnej pokladnice / TASR

„Cieľom akcie bolo zistiť, či sa v predajných stánkoch ako bufety s občerstvením či stánky s rozličným tovarom riadne evidujú prijaté platby od zákazníkov do elektronických registračných pokladníc a či im následne vydajú pokladničný doklad, ktorý zároveň bude spĺňať náležitosti podľa zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice,“ konkretizovala Bebčáková.

 

Zdroj: SITA

Komentáre