Prešov prehral v SEHA League u obhajcu prvenstva a súčasného lídra

PrešovŠport

RK Vardar Skopje (Maced.) - Tatran Prešov (SR) 23:21 (10:9).

Hádzanári Tatrana Prešov nenatiahli v rámci 8. ročníka nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League" svoju víťaznú šnúru na päť zápasov. Úspešná séria sa skončila na palubovke lídra súťaže, keď v stredajšom stretnutí 12. kola podľahli macedónskemu RK Vardar Skopje tesne 21:23 (9:10).

V Skopje videli diváci úplne vyrovnaný I. polčas, v ktorom sa tímy striedali vo vedení, ale maximálne len o jeden gól. Bývalý hráč Tatrana Krištopans naklonil pred prestávkou skóre v prospech RK Vardar (10:9), ktorý v 35. min odskočil na 13:10. Hostia však vzápätí vyrovnali (13:13). Rozhodujúci náskok si Skopjania vypracovali troma gólmi medzi 49. - 51. min (20:17). Najviac gólov v drese Tatrana dosiahol proti obhajcovi prvenstva Januš Lapajne, ktorý skóroval šesťkrát.

Foto
Hádzanári Tatrana Prešov / TASR

„Mrzí ma konečný výsledok. Osobne som prišiel do Skopje vyhrať. Bez ohľadu na to, že sme neuspeli, som na chlapcov hrdý. Dobre sme sa na zápas pripravili, podali sme dobrý výkon. Škoda, že sa zápas zlomil v najhoršej možnej chvíli, keď sme mali výhodu presilovky. Bez ohľadu na to sme ukázali 50 minút veľmi dobrej hry, charakter a všetky elementy hádzanej. Žiaľ, športové šťastie sa priklonilo na súperovu stranu," uviedol prešovský kouč Slavko Goluža.

Jeho zverenci majú po dvanástich vystúpeniach bilanciu osem výhier - štyri prehry (dve jednogólové, dve dvojgólové) a v neúplnej tabuľke sú so ziskom 24 bodov na 3. mieste. Úradujúci slovenský šampión zakončí svoje tohtoročné účinkovanie v SEHA League v piatok 21. decembra, keď v Tatran handball aréne od 15.00 h nastúpi v 13. kole v dôležitom dueli v boji o účasť na turnaji Final 4 proti bieloruskému Meškovu Brest, aktuálne 5. tímu tabuľky.