Prešov rozdelil 440-tisíc eur na podporu športu, kultúry a sociálnych vecí

PrešovSpravodajstvo

Do termínu uzávierky žiadostí o dotáciu na podporu športu prišlo 87 žiadostí.

Spolu 440-tisíc eur rozdelí na dotáciách mesto Prešov na podporu športu, kultúry a sociálnych vecí. Najvyššou čiastkou, 335-tisíc eur, prispeje na podporu športových klubov a podujatí. Do oblasti kultúry pôjde 70-tisíc eur a na sociálne veci je určených 35-tisíc eur. Prostriedky rozdelili poslanci na svojom ostatnom zasadnutí.

Do termínu uzávierky žiadostí o dotáciu na podporu športu prišlo 87 žiadostí, z ktorých štyri vyradili z dôvodu nesplnenia stanovených podmienok. Celkový objem 335-tisíc eur rozdelili na tri oblasti podpory. „V jednej oblasti poskytujeme dotáciu pre športové kluby, ktoré delíme na nosné športy a ostatné športy, kde bolo spolu 44 žiadateľov. V rámci podpory športových podujatí pre deti a mládež máme 18 žiadostí a 20 žiadostí na ostatné športové podujatia,“ vysvetlil vedúci odboru školstva, kultúry a cestovného ruchu Mestského úradu v Prešove Igor Hodžia.

Na podporu štyroch nosných športov – futbalu, hokeja, hádzanej a volejbalu, rozdelili poslanci čiastku 201-tisíc eur, ktoré si rozdelilo 11 klubov. Najviac peňazí dostal futbalový klub 1. FC Tatran Prešov, ktorý získal takmer 40-tisíc eur, hádzanári Tatrana Prešov dostali vyše 30-tisíc eur a ďalších 27-tisíc eur získal hokejový klub P.H.K. Prešov. „Rozdelenie záleží od členskej základne a od toho, do akých súťaží sú kluby zapojené,“ vysvetlil Hodžia. Sumou 105 500 eur podporili poslanci zvyšných 33 žiadostí v ostatných športoch. Na športové podujatia pre deti a mládež rozdelili 23 450 eur a na iné podujatia zvyšných 10 050 eur.

Foto
Spolu 440-tisíc eur rozdelí na dotáciách mesto Prešov na podporu športu, kultúry a sociálnych vecí / TASR

V oblasti kultúry sa delilo 70-tisíc eur pre celkovo 44 žiadateľov na organizáciu rôznych podujatí. Najvyššími sumami nad 2-tisíc eur podporili osem projektov, medzi nimi napríklad 14. ročník septembrového festivalu kníh a čítania Prešov číta rád, 8. ročník Letného kina, jubilejný 10. ročník filmového festivalu Pocity film a tiež 28. ročník medzinárodného hudobného festivalu Jazz Prešov.

Na odbor sociálnych služieb prišlo 44 žiadostí, tri z nich nesplnili predpísané podmienky. Ďalším 27 žiadateľom schválili dotácie zamerané na sociálnu pomoc, podporu zdravia a sociálneho kontaktu v celkovej výške 28-tisíc eur. Ďalších 7-tisíc eur rozdelili zvyšným 14-tim žiadateľom na jednorazové podujatie, aktivity a projekty sociálnej pomoci. „Hodnotilo sa bodovým systémom. Niektorí seniori chceli ísť na kúpalisko, iní urobiť konferenciu, ďalší chceli napríklad relaxačné polohovacie kreslá či počítače. Každá žiadosť je špecifická,“ vysvetlila vedúca odboru sociálnych služieb Mária Humeníková.

 

Zdroj: SITA

Komentáre