Prešov tesne nepostúpil, Hrstka: Mrzí to, ale môžeme byť spokojní

PrešovŠport

Vytúženej pomoci hráčov Sportingu Lisabon v podobe víťazstva v Silkeborgu sa hádzanári Tatrana Prešova nedočkali a v Lige majstrov skončili.

Postup slovenského majstra do vyraďovacej fázy bol podmienený víťazstvom Lisabonu v Silkeborgu, víťazstvo domáceho tímu 29:28 však ukončilo pôsobenie Tatrana v prestížnej súťaži. Zverenci Slavka Golužu v nej však dosiahli svoje historické maximum, keď z desiatich zápasov v skupine vyhrali sedem.

Prešovčania museli pre zachovanie si šance na postup v sobotu bezpodmienečne zdolať Metalurg Skopje. To sa im aj podarilo, na druhý deň však potrebovali víťazstvo Sportingu Lisabon v dánskom Silkeborgu. „Myslím si, že Silkeborg má väčšiu šancu na víťazstvo, najmä keď pre postup musí vyhrať a Sporting má postup už istý," predpovedal Lukáš Urban. Jeho prognóza sa napokon aj vyplnila, dramatický zápas napokon vyznel pre domácich, ktorí sa tesným víťazstvom zaradili medzi postupujúce tímy. Ľavá spojka Tatrana si myslí, že Prešovčania sa za účinkovanie v Lige majstrov nemusia hanbiť. „Mrzí to, ale nemusíme zúfať. Získaných 14 bodov je maximum v histórii Tatrana. Aj napriek pár nevydareným zápasom, najmä dvom domácim a nedávnemu na palubovke Čechovských medveďov sme obstáli so cťou a úspešne," poznamenal Urban.

Foto
Na snímke hráči Tatranu Prešov / TASR

Zverencom Slavka Golužu ušiel postup veľmi tesne. Účinkovanie v C-skupine odštartovali tromi víťazstvami, po ktorých však doma tesne prehrali zápasy s Čechovskými medveďmi a Sportingom Lisabon. Ďalšie tri výhry ich však vrátili do boja o postup. V predposlednom zápase v skupine na palubovke v Čechove mohli spraviť významný krok k postupu, prehrali však o 12 gólov (26:38) a dostali sa do situácie, keď boli závislí nielen od svojho víťazstva nad Metalurgom, ale aj od duelu Silkeborgu s Lisabonom. Svoju úlohu zvládli, vytúženej pomoci už istého postupujúceho Sportingu sa však nedočkali.

„Mali sme to vo vlastných rukách, žiaľ, nedotiahli sme to do želaného konca. Aj tak však môžeme byť spokojní. Mať 14 bodov v takejto skupine je vynikajúci výsledok. Keby nám niekto pred sezónou povedal, že budeme mať toľko bodov, tak by sme to brali všetkými desiatimi. Škoda najmä dvoch nevydarených domácich zápasov. Ako celok to však hodnotíme pozitívne," uviedol krídelník Jakub Hrstka.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre