Prešovská nemocnica získala nové babymonitory

PrešovSpravodajstvo

Monitorom dychu by malo byť vybavené každé lôžko v nemocnici.

Projekt „Mamička dýcham“ sa snaží vybaviť slovenské nemocnice monitormi dychu. Poslaním projektu je zriaďovanie a prevádzka výpožičných miest pri novorodeneckých a pôrodníckych oddeleniach nemocníc, kde si rodičia novo narodených detí môžu pri odchode domov monitor dychu požičať, aby aj doma mohli pokojne spať s vedomím, že dych ich dieťatka stráži monitor dychu. Monitory dychu pribudnú aj vo Fakultnej nemocnici J.A. Reimana Prešov.

Foto
Projekt „Mamička dýcham“ sa snaží vybaviť slovenské nemocnice monitormi dychu / Fakultná nemocnica J.A. Reimana Prešov

Monitor dychu nielen stráži zástavu dychu, ale tiež pauzy a akékoľvek nepravidelnosti dychu dieťatka a okamžite spustí alarm, aby privolal pomoc rodiča, ktorý môže v prípade potreby včas poskytnúť dieťaťu prvú pomoc. „Vznikla sponzorská spolupráca, v ktorej nadácia z poskytnutých finančných prostriedkov zakúpila 62 kusov monitorov dychu Babysense, ktoré v najbližšej dobe darujeme do nemocníc, do prešovskej nemocnice poputovalo 14 monitorov,“ povedala Taňa Tomash riaditeľka Nadácie Križovatka.

Nadácia Križovatka je mimovládna nezisková organizácia, ktorá šíri povedomie o Syndróme náhleho úmrtia dojčiat a o možnostiach ochrany ohrozených detí do 1 roku veku. Vďaka darcom a sponzorom pomáha vybaviť slovenské nemocnice a pôrodnice monitorom dychu.

 

Autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre