Prešovská samospráva upozorňuje na obmedzenie fungovania svojho úradu

PrešovKoronavírus

Občania by mali využívať telefonickú a e-mailovú komunikáciu.

Mestský úrad (MsÚ) v Prešove od dnešného dňa do 24. januára funguje pre verejnosť v obmedzenom režime. Ako uviedla tlačová referentka MsÚ v Prešove Lenka Šitárová, občania by mali uprednostniť telefonickú a e-mailovú komunikáciu:

„Od štvrtka 7. januára bude na MsÚ dostupná iba matrika a klientske centrum v priestoroch budovy na Jarkovej ulici, a to v skrátenom pracovnom čase od 8.00 do 11.00 hod., iba v pondelky, stredy a piatky.“

Foto
Budova mestského úradu / Mesto Prešov

Kvôli zníženiu mobility obyvateľstva a v rámci preventívnych opatrení je vstup do klientskeho centra umožnený vždy len jednej osobe.

Hlavná podateľňa v budove radnice na Hlavnej ulici bude fungovať v štandardnom režime od 8.00 do 14.00 hod., každý pracovný deň. K preberaniu podaní doručovaných na mestský úrad bude slúžiť schránka umiestnená na Hlavnej ulici. Pokladňa MsÚ bude počas zákazu vychádzania pre verejnosť zatvorená. Dane môžu občania zaplatiť poštou alebo elektronicky,“ povedala Šitárová.

Aj stavebný úrad funguje v obmedzenom režime. Ako dodala Šitárová, ústne pojednávania nebudú zvolávané a prítomnosť pracovníkov bude obmedzená:

„Všetkým obyvateľom odporúčame v záujme ochrany verejného zdravia komunikovať s MsÚ telefonicky alebo e-mailom.“

 

Zdroj: TASR


 

Komentáre