Prešovskí futsalisti vyhrali súťaž a postúpili do baráže

PrešovŠport

Šarišské futsalové derby patrilo jednoznačne prešovskému tímu, ktorý v poslednom zápase základnej časti doma rozdrvil Bardejov.

Foto
Prešovský Ekoprim ovládol základnú časť druhej futsalovej ligy / KOŠICE ONLINE

Prešovčania už po prvom dejstve viedli 3:0. Druhý polčas ponúkol až sedem gólov, z toho šesť dali hráči Ekoprimu. Bardejovčania pricestovali v oklieštenej zostave, čestný zásah hostí dal 3 minúty pred koncom Šimco. Prešov zdolal Bardejov 9:1.

 „Je to zaslúžená výhra, jednoznačná jazda. Museli sme vyhrať, keď sme chceli postúpiť. Som rád, že sme vyhrali zápas s Bardejovom, ale podstatné je, že sme víťazili v celej základnej časti druhej ligy Východ,“ uviedol Filip Marton, hráč FK Ekoprim Prešov.

Prešov splnil cieľ, udržal si prvé miesto v tabuľke a ako jediný tím z východu postúpil do baráže. S Humenným má síce rovnaký počet bodov, ale lepšie skóre zo vzájomných zápasov.

„Do každého zápasu sme išli s tým, že chceme postúpiť. Nevyšiel nám duel v Košiciach, kde sme prehrali 3:7. Potom to už išlo ľahko, tri body sme získali v Poprade aj doma s Bardejovom. Ďalším naším cieľom bude vyhrať baráž. Chceme postúpiť do prvej ligy a tam sa pobiť s najlepšími mužstvami zo Slovenska,“ prezradil Filip Marton.

Bardejov odohral posledný zápas v tejto sezóne. V druhej futsalovej lige obsadil 4. miesto.

Do Prešova sme išli s malou dušičkou, snažili sme sa tu uspieť, ale domáci majú výborné mužstvo, hlavne prvú štvorku zloženú s hráčov, ktorí majú extraligové skúsenosti,“ povedal hráč a tréner Bardejova Pavol Vaľko.

„Sezóna nebola dobrá, ale ani zlá. Ku koncu si zahrali chlapci, ktorým chýbajú futsalové skúsenosti, ale chcú hrať futsal. Na najlepšie mužstvá to však nestačí. Doma sme odohrali výborné zápasy, ale vonku sme chodili prakticky po výletoch,“ zhodnotil Pavol Vaľko.

FK Ekoprim Prešov – Partizán Bardejov BŠK-futsal 9:1 (3:0)

Góly: 3. Šoltis, 6. Mihok, 18., 27. Krempaský, 27. Beliš, 29. Trojan, 31. Medoň, 31., 38. Marton - 37. Šimco

 

Autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre