Ronaldo s červenou kartou, Plzni ušlo víťazstvo až v nadstavenom čase

EurópaŠport

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 1. kola hlavnej fázy futbalovej Ligy majstrov 2018/2019.

Cristianovi Ronaldovi nevyšiel debut v drese Juventusu Turín v novom ročníku futbalovej Ligy majstrov 2018/2019. Už v 29. minúte ho hlavný rozhodca Felix Brych vylúčil za nešportové správanie. "Stará dáma" však zvládla úvodný zápas H-skupiny a vo Valencii triumfovala 2:0. Oba góly strelil z pokutového kopu Miralem Pjanič. V druhom zápase "háčka" si anglický vicemajster Manchester United poradil s domácim Young Boys Bern hladko 3:0. Hviezdou hostí sa stal Paul Pogba, ktorý sa presadil dvakrát - raz z bieleho bodu, tretí zásah pridal Anthony Martial.

Viktoria Plzeň aj so slovenskou účasťou doma remizovala v G-skupine s CSKA Moskva 2:2. Český majster bol blízko k triumfu, po dvoch góloch Michaela Krmenčíka z prvého polčasu viedol 2:0. V druhom polčase však najprv skorigoval Fedor Čalov a v nadstavenom čase premenil pokutový kop Nikola Vlašič. Bránku domácich hájil slovenský reprezentant Matúš Kozáčik. Za domácich sa predstavil aj jeho krajan Patrik Hrošovský, pre ktorého to bol vôbec prvý duel v Lige majstrov. Favorit skupiny Real Madrid potvrdil papierové predpoklady a na vlastnom ihrisku zdolal AS Rím 3:0.

Futbalista Juventusu Turín Cristiano Ronaldo reaguje po vylúčení za nešportové správanie / TASR / AP

O najväčšie prekvapenie stredajšieho programu sa postarali futbalisti Lyonu, ktorí v Manchestri pokorili hráčov City 2:1 v zápase F-skupiny. V prvom polčase otvoril skóre Maxvel Cornet, tesne pred prestávkou zdvojnásobil vedenie Francúzov Nabil Fekir. Zverenci Pepa Guardiolu vykresali iskierku nádeje v druhej časti hry, gól Bernarda Silvu však na bodový zápis nestačil. V prvom dueli "efka" Šachtar Doneck s Hoffenheimom - s najmladším trénerom v histórii Ligy majstrov Julianom Nagelsmannom - remizoval 2:2.

Nemecký úradujúci šampión Bayern Mníchov sa nenechal zahanbiť a s domácou Benficou si poradil 2:0. V prvom stretnutí E-skupiny sa predstavil grécky majster AEK Atény, ktorý sa do skupinovej fázy LM vrátil po 11 rokoch. Návrat však Aténčanom nevyšiel, v Amsterdame podľahli 0:3.

Futbalista Plzne Michael Krmenčík (vpravo) sa teší po strelení úvodného gólu  / TASR / AP

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 1. kola hlavnej fázy futbalovej Ligy majstrov 2018/2019:

E-skupina:

Ajax Amsterdam (Hol.) - AEK Atény (Gr.) 3:0 (1:0)
Góly: 46. a 90. Tagliafico, 77. Van de Beek, rozhodoval: Carlos Del Cerro (Špa.)

Benfica Lisabon (Portug.) - Bayern Mníchov (Nem.) 0:2 (0:1)
Góly: 10. Lewandowski, 54. Renato Sánches, rozhodoval: Antonio Mateu Lahoz (Šp.)

F-skupina:

Šachtar Doneck (Ukr.) - TSG 1899 Hoffenheim (Nem.) 2:2 (1:2) - hralo sa v Charkove
Góly: 27. Ismaily, 81. Maycon - 6. Grillitsch, 38. Nordveit, rozhodoval: Jakob Kehlet (Dán.)

Manchester City (Angl.) - Olympique Lyon (Fr.) 1:2 (0:2)
Góly: 67. Bernardo Silva - 26. Cornet 43. Fekir, rozhodoval: Daniele Orsato (Tal.)

G-skupina:

Real Madrid (Šp.) - AS Rím (Tal.) 3:0 (1:0)
Gól: 45. Isco, 58. Bale, 90.+ Mariano, rozhodoval: Björn Kuipers (Hol.)

Viktoria Plzeň (ČR) - CSKA Moskva (Rus.) 2:2 (2:0)
Góly: 29. a 42. Krmenčík - 49. Čalov, 90.+ Vlašič (z pok. kopu), rozhodoval: Benoit Bastien (Fr.)
Matúš Kozáčik odchytal celý zápas, Patrik Hrošovský (obaja Plzeň) absolvoval celý duel.

H-skupina:

Young Boys Bern (Švaj.) - Manchester United (Angl.) 0:3 (0:2)
Góly: 35. a 44. P. Pogba (druhý z pok. kopu), 66. Martial, rozhodoval: Deniz Aytekin (Nem.)

FC Valencia (Šp.) - Juventus Turín (Tal.) 0:2 (0:1)
Góly: 45. a 50. Pjanič (oba z pok. kopu), ČK: 29. C. Ronaldo (Juventus) za nešportové správanie, rozhodoval: Felix Brych (Nem.)