Seriál SP štartuje v Londýne. Obhajca prvenstva medzi kanoistami Alexander Slafkovský je späť

EurópaŠport

Po dlhšej pauze sa v SP predstaví kajakárka Jana Dukátová, šiesta z OH 2012 v Londýne a štvrtá z OH 2016 v Riu de Janeiro.

Po majstrovstvách Európy vo francúzskom Pau, na ktorých Slováci nezískali premiérovo v histórii ani jednu medailu, sa v závere aktuálneho týždňa začne päťdielny seriál Svetového pohára vo vodnom slalome. Jeho prvou zastávkou je anglický Londýn, v olympijskom areáli Lee Valley sa predstaví dvanásť slovenských lodí. V porovnaní s ME došlo v zložení slovenskej výpravy iba k jednej zmene, už uzdravený Alexander Slafkovský nahradí Marka Mirgorodského.

„Už som fit a cítim, že môžem ísť opäť naplno, čo bolo pre mňa prvoradé. Teším sa, že môžem byť opäť na reprezentačnej akcii a zároveň verím, že som si už zdravotné patálie vyčerpal,“ povedal pre Slafkovský, ktorý v seriáli SP obhajuje celkové prvenstvo z predchádzajúceho ročníka.

„Obhajoba je výzva, ale určite to nie je v tejto sezóne moja priorita. Skôr potenciálne príjemný vedľajší efekt snahy o olympiádu v Tokiu 2020. Ak budem úspešný v internej nominácii o olympiádu, bude to znamenať, že som zdolal špičkových pretekárov Maťa Beňuša a Miša Martikána. To by mohlo stačiť aj na dobré umiestnenie v medzinárodnom meradle," pokračoval Slafkovský.

Foto
Alexander Slafkovský / TASR

Po dlhšej pauze sa v SP predstaví kajakárka Jana Dukátová, šiesta z OH 2012 v Londýne a štvrtá z OH 2016 v Riu de Janeiro. „Londýn je jednou z najlepších tratí na svete. Od olympiády ju niekoľkokrát upravovali, ale stále je veľmi rozmanitá a dá sa na nej postaviť obrovské množstvo technických kombinácií," zhodnotila 35-ročná Bratislavčanka, šťastná mama dcérky Lívie.

O týždeň neskôr zavíta svetová špička do bratislavského Čunova, potom sa preteky SP uskutočnia aj v slovinskom Tacene, nemeckom Markkleebergu a Prahe. Vrcholom sezóny budú MS v španielskom Seu d'Urgell v závere septembra.

 

Zdroj: SITA

 

Komentáre