Skládka v Krásnej by mala zmiznúť do septembra

KošiceSpravodajstvo

Upratovanie Bane Bankov prešlo komplikáciami kvôli ťažko dostupnému terénu.

Po vyprataní lokality Majetkár čakajú mesto Košice ďalšie výzvy. Počas upratovania odpadu sa našli ďalšie nelegálne skládky a z miesta nakoniec odviezli až 241 ton odpadu. Do konca septembra by mala podobnou procedúrou prejsť aj nelegálna skládka v mestskej časti Krásna.

„Na základe minuloročného rozhodnutia Okresného úradu v Košiciach čaká mesto vypratanie nelegálneho odpadu na území mestskej časti Krásna, ktoré musí byť zrealizované v termíne do konca septembra. Odpad sa nachádza na ploche približne 10 x 50 metrov, finančné náklady na odstránenie skládky sú predbežne odhadnuté na 10-tisíc eur,“ informoval Miroslav Sambor z tlačového oddelenia mesta Košice.

Foto
Po vyprataní lokality Majetkár čakajú mesto Košice ďalšie výzvy / TV KOŠICE

Odstraňovanie komunálneho odpadu uloženého v rozpore so zákonom je povinnosťou mesta Košice. Minulý rok najviac energie aj investícií išlo do odstraňovania odpadu v mestskej časti Luník IX, no na vypratanie čakajú aj ďalšie miesta.

„Mesto musí riešiť aj ďalšie lokality, kde je vydané v súlade so zákonom o odpadoch rozhodnutie na odstránenie nezákonne umiestneného odpadu. Jednou z nich je aj lokalita pri Bani Bankov, kde z dôvodu ťažko prístupného terénu nebolo zatiaľ možné pristúpiť k jeho odstráneniu,“ dodal Sambor.

Situácia na Bankove bola prehodnotená a po preverení okolia by malo byť zabezpečené upratovanie aj tejto lokality.

 

Autor: MARTIN MAJDÁK

Komentáre