Slováci obhajujú na Nemeckom pohári druhé miesto, do Krefeldu cestujú so štyrmi nováčikmi

EurópaŠport

Oproti pôvodnej nominácii nastalo päť zmien, pozíciu asistenta trénera si vyskúša Ján Pardavý.

Prvou turnajovou previerkou slovenskej hokejovej reprezentácie v aktuálnej sezóne bude od štvrtka 8. novembra do nedele 11. novembra tradičný Nemecký pohár, ktorý sa uskutoční v Krefelde. Výber kanadského trénera Craiga Ramsayho, v ktorom sa nachádzajú aj štyria nováčikovia v národnom tíme, bude na podujatí obhajovať druhé miesto spred roka.

„Verím, že sa chlapci budú chcieť ukázať v národnom drese a pobiť sa o miestenku na MS. Tréner bude hľadať aj hráčov, od ktorých sa možno neočakáva účasť na šampionáte. V minulej sezóne v príprave prišiel popradský útok na skúšku, napokon sa prebojoval na MS a výkonmi bol vysoko. Celú sezónu budeme pracovať na tom, aby sme našli zase niekoho, kto by mohol byť prínosom pre mužstvo na šampionáte," povedal generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan.

Z pôvodnej 25-člennej nominácie Slovenska postupne vypadli útočníci Lukáš Handlovský, Matej Paulovič, Milan Bartovič, Samuel Buček a Radoslav Tybor. Na ich miesta prišli Andrej Kudrna, Marcel Haščák, Dávid Šoltés, Branislav Rapáč a Patrik Svitana. „Reprezentačná pozvánka vždy poteší. Keď som videl, že mi volá pán Šatan, tak som si hovoril, že by to mohlo byť kvôli zrazu. Som rád, že sa to splnilo a budem sa snažiť odviesť čo najlepšiu prácu," hovoril Kudrna, ktorý sa dostal do kádra na poslednú chvíľu.

Foto
Na snímke reprezentačný tréner Craig Ramsay počas tréningu na zraze slovenskej hokejovej reprezentácie / TASR

Šatan a Ramsay už v minulej sezóne vytiahli do reprezentácie niekoľko hráčov, s ktorými sa nepočítalo a niektorými menami prekvapili aj pri tvorbe tímu na Nemecký pohár. Azda najviac rezonoval návrat 36-ročného obrancu Komety Brno Tomáša Maleca a vzhľadom na širokú paletu kvalitných brankárov aj nominácia mladého gólmana Nových Zámkov Andreja Košarišťana, ktorý zažije premiéru v najcennejšom drese. Spolu s ním sú absolútnymi nováčikmi aj obranca Martin Chovan a útočníci Branislav Rapáč s Róbertom Lantošim. „Nominácia do reprezentácie bola pre mňa prekvapením, ale bude to nová skúsenosť, na ktorú sa teším. Myslím si, že na Slovensku máme veľmi veľa dobrých brankárov. Preto si vážim, že som v takej konkurencii dostal šancu. Uvidíme, či sa mi roztrasú kolená. Nebývam nervózny, ale toto je nová situácia," prezradil na reprezentačnom zraze Košarišťan.

Nový muž figuruje aj v trénerskom štábe A-mužstva SR. K hlavnému koučovi Ramsaymu, asistentovi Róbertovi Petrovickému a trénerovi brankárov Jánovi Lašákovi na Nemeckom pohári pribudne Ján Pardavý, ktorý bude plniť úlohu druhého asistenta. Na tejto pozícii sa vystriedajú pred MS ešte ďalší dvaja kandidáti a jeden z nich bude súčasťou realizačného tímu na domácom šampionáte. „Pre každého hráča aj trénera je reprezentácia vrcholom, takže som sa veľmi potešil, keď som dostal túto ponuku. S jej prijatím som preto neváhal," vyjadril sa 47-ročný Pardavý, ktorý momentálne pôsobí v Dukle Trenčín.

Pred rokom Slováci dosiahli na Nemeckom pohári dve víťazstvá v troch dueloch a obsadili druhé miesto za suverénnym olympijským tímom Ruska. Zopakovať rovnaký výsledok však nebude jednoduché. Domáci Nemci nominovali na turnaj až trinástich strieborných medailistov z februárovej olympiády v Pjongčangu, Rusi majú výber plný talentovaných mladých hráčov z KHL a netreba zabúdať ani na vicemajstrov sveta zo Švajčiarska. „Očakávania máme vždy najvyššie, stretneme sa s kvalitnými súpermi a budú to výborné zápasy. Každý jeden bude ťažký a my sa ho budeme snažiť vyhrať," povedal pred turnajom útočník Sparty Praha Kudrna.

Hokejisti spod Tatier absolvujú v Krefelde tri zápasy v priebehu štyroch dní. Podujatie odštartujú vo štvrtok o 15.30 h duelom so Švajčiarskom, po dni voľna ich čaká o 17.00 h olympijský tím Ruska a na záver si zmerajú sily v nedeľu s Nemeckom o 14.30 h.

 

Zdroj: SITA

 

Komentáre