Slováci si poradili s Rakúskom, tréner volejbalistov Kravárik: „Výkon ako sa patrí!“

EurópaŠport

Slovenskí volejbaloví reprezentanti uspeli aj vo svojom druhom zápase na majstrovstvách Európy. Rakúsko pokorili v Bruseli 3:1 a hlasno prehovorili do bojov o postup zo skupiny.

Do osemfinále sa prebojujú zo šesťčlennej skupiny štyri mužstvá, Slováci sú druhí s piatimi bodmi za vedúcim tímom B-skupiny z Belgicka.

Ďalšie duely odohrajú naši reprezentanti v Antverpách, kde v Lotto Aréne vyzvú Srbsko. Duel je naplánovaný na nedeľu (15. septembra) o 18:30 hod..

Radosť hráčov Slovenska / TASR

B-skupina:
Slovensko - Rakúsko 3:1 (-19, 20, 21, 15)
zápas trval 117 minút, rozhodovali: Mezöffy (Maď.) a Guillet (Fr.), 800 divákov.

Slovensko: Michalovič 26, Kriško 13, Ondrovič 7, Paták 4, Krajčovič 14, Zaťko 4, libero Vitko 1 (Palgut 0, Gavenda 2, Firkaľ 0, libero Ihnát 0)

Rakúsko: Wohlfahrtstätter 9, Menner 6, Zass 19, Berger 13, Thaller 6, Grabmüller 6, libero Kroiss 0 (Landfahrer 1, Thröthann 2, Tusch 0)

Rakúski reprezentanti vstúpili do zápasu lepšie, keď viedli 1:0 i 2:1. Slováci im však nedovolili vypracovať si väčší náskok a po prvýkrát sa do vedenia dostali po zakončení Kriška za stavu 4:4. Neskôr Slováci stratili vedenie, keď sa Rakúšania dostali do trojbodového vedenia. Slovensko začalo náskok súpera sťahovať a po niekoľkých výborných blokoch opäť viedli 18:17. Prvý set ale napokon ovládlo Rakúsko, ktoré ho získalo v pomere 25:19.

V druhom sete si zverenci Andreja Kravárika držali mierny náskok. Po smeči Zaťka viedli 13:10 a v tejto časti hry boli lepším tímom. Triumfovali 25:20.

Vyrovnaný bol aj tretí set, obe mužstvá sa naťahovali o každú loptu. Po zlom podaní Kriška viedlo Rakúsko 14:12. Pred koncom setu malo opäť navrch Slovensko, ktoré po poslednom bode Ondroviča zvíťazilo 25:21.

Štvrtý set už nepriniesol drámu, Slováci držali trpezlivou hrou súpera na dištanc. Získali ho pre seba za 22 minút jednoznačne 25:15.

Andrej Kravárik, tréner SR: „Po prvom sete by ste sa mi krvi nedorezali. To čo sa udialo potom, to klobúk dolu. Výkon začal gradovať, chalani začali medzi sebou komunikovať, začali nám fungovať veci, ktoré sme si povedali. Bol to výkon, aký sa patril proti Rakúšanom podať."

Tomáš Kriško, smečiar SR: „Som rád, že sa nám podarilo vyhrať za tri body a splnili sme úlohu. Mrzí ma stratený bod so Španielskom, musíme ešte zabojovať, aby sme sa nemuseli spoliehať na favoritov."

Peter Michalovič, najlepšie bodujúci hráč SR v zápase: „Po tom, ako sa vyvíjal prvý zápas, môžeme byť spokojní s piatimi bodmi. Dnes bolo dôležité vyhrať za tri body. V prvom sete sme boli prispatí, nevyšli nám nejaké veci na útoku. Potom mi Juro Zaťko začal prihrávať z každej pozície, nemal som problém presadiť sa."

ďalší výsledok B-skupiny:
Belgicko - Nemecko 3:2 (23, 17, -22, -15, 13)
zápas trval 128 minút, rozhodovali: Akinci (Tur.) a Twardowski (Poľ.), 4100 divákov.