Slováci skončili na majstrovstvách sveta už v rozplavbách, najlepší výsledok dosiahol Nagy

SvetŠport

Na svetovom šampionáte v plaveckých športoch v kórejskom Kwangdžu sa ani jeden z trojice slovenských reprezentantov nedokázal prebojovať z rozplavieb do semifinále, respektíve do finále.

Najlepšie spomedzi Slovákov zaplával Richard Nagy, ktorý v disciplíne 400 m voľným spôsobom obsadil konečné 26. miesto. Dvadsaťšesťročný rodák zo Želiezoviec nastúpil do tretej rozplavby, kde skončil piaty s časom 3:53,38 min. Víťaz z Grécka Dimitros Negris bol o 2,57 sekundy rýchlejší, no ani on sa z postupu neradoval. Na finále potreboval Nagy o sedem sekúnd lepší čas. Svojou plavbou však nadviazal na výsledok spred dvoch rokov, keď v rámci MS v plaveckých športoch v Budapešti skončil rovnako na 26. pozícii.

Foto
Richard Nagy / TASR

Svoj najlepší tohtoročný výkon na prsiarskej stovke predviedol Tomáš Klobučník. Ten napokon obsadil 35. miesto s časom 1:01,65 min. Klobučník si však opäť pohoršil, čo sa týka umiestnenia. V roku 2015 obsadil v rovnakej disciplíne 23. miesto, pred dvoma rokmi bol 29. a v Kwangdžu sa umiestnil o ďalších šesť priečok horšie.

Slovensko reprezentoval na najkratšej 50-metrovej motýlkárskej trati Vladimír Štefánik. Aj napriek víťazstvu v piatej rozplavbe sa nekvalifikoval do semifinále. V cieli skončil s časom 24,47 sekundy, čo mu stačilo na 42. miesto spomedzi 94 pretekárov. Posledný postupujúci do semifinále, Poliak Konrad Czerniak, dosiahol o 84 stotín sekundy lepší čas.