Slováci začali turnaj tesnou prehrou so Švajčiarskom

EurópaŠport

Slovensko - Švajčiarsko 2:3 (1:0, 0:2, 1:1).

lovenská hokejová reprezentácia vstúpila prehrou do Nemeckého pohára 2018 v Krefelde, keď podľahla Švajčiarsku najtesnejším rozdielom 2:3. V jubilejnom sedemdesiatom meraní síl týchto dvoch výberov na medzištátnej úrovni sa ako prví ujali vedenia slovenskí hráči vďaka úspešnému teču Dávida Bondru. Helvéti v druhej tretine otočili skóre presnými zásahmi Daria Simiona a Noaha Roda. Tretie dejstvo prinieslo rýchle vyrovnanie Marcela Haščáka v presilovke, ale následne zužitkoval početnú prevahu aj tím Patricka Fischera, keď sa presadil Inti Pestoni a zabezpečil svojmu tímu tri body.

Foto
Slovenskí hokejisti sa tešia z gólu v zápase Slovensko - Švajčiarsko / TASR / DPA

Tréner Craig Ramsay vynechal zo zápasovej súpisky proti Švajčiarsku troch hráčov z 25-členného kádra. V zostave chýbali útočníci Michal Krištof s Dávidom Šoltésom a obranca Peter Čerešňák. Reprezentačný debut zažili bek Martin Chovan a krídelníci Branislav Rapáč s Róbertom Lantošim. Na premiérový štart v národnom tíme si ešte musí počkať brankár Andrej Košarišťan, ktorý strávil duel na striedačke.

Druhé vystúpenie na Nemeckom pohári čaká Slovákov v sobotu. O 17.00 h nastúpia proti olympijskému výberu Ruska, ktorý v rámci zostávajúceho štvrtkového programu vyzve o 19.00 h domáce Nemecko.

 

Zdroj: SITA

 

Komentáre