Smer nezorganizuje mimoriadny snem

KošiceSpravodajstvo

Strana sa dohodla na krajských členských schôdzach.

V Malej Ide sa včera (13.6.) vo večerných hodinách uskutočnilo rokovanie košickej krajskej rady strany Smer-SD, ktorej sa zúčastnil aj jej predseda Robert Fico. Krajská rada nevidí dôvod na to, aby sa uskutočnil mimoriadny snem strany. „Je to jej individuálny postoj. Nikto ju za jej názor ani vyhadzovať nebude, ani hrešiť nebude. Ja som svoj názor povedal, že je škoda, že ľudia, ktorí často významne profitovali z funkcií, ktoré dostali vďaka Smeru, sú najčastejšie tí, ktorí sa sťažujú, ale taký je, jednoducho, život,“ vyhlásil Fico.

Foto
Monika Smolková nekončí v strane / TASR

Rokovanie vyvolal list okresnej straníckej predsedníčky za Košice 3 a dosluhujúcej europoslankyne Moniky Smolkovej, ktorý podporili aj niektorí ďalší členovia Smeru-SD z Košického kraja. Tí žiadali, aby sa Fico a podpredseda Smeru-SD Robert Kaliňák vzdali funkcií. Monika Smolková odchod zo strany neplánuje: „Každý sme na nejakom poste, každý nás niekde dal, nominoval, a potom to spätne vyčítať len preto, že som v zmysle stanov strany dovolila si pripomienkovať činnosť strany a straníckych funkcionárov, tak myslím si, že je to nemiestne.“

Ako skonštatoval krajský predseda Smeru Richard Raši, Fico má naďalej dôveru rady v Košickom kraji: „Monika Smolková aj pán predseda okresu Košice IV Géci, ktorí takisto vyjadrili svoj názor, ale ani oni teda neoponovali tomu, že tieto veci si musíme vyriešiť vo vnútri strany práve preto, aby sme do parlamentných volieb išli jednotní.“ Strana sa dohodla na novom prvku, ktorými majú byť krajské členské schôdze. V Košiciach je prvá naplánovaná na september.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre