Španielov čakalo prekvapenie. V schránkach a pod dverami našli obálky s peniazmi

EurópaZaujímavosti

Finančné dary dostali osoby, ktoré spolu nijako nesúvisia.

Obyvateľov dedinky Villarramiel, ktorá sa nachádza na severe Španielska, prekvapil neznámy darca. Viacerým z nich do poštových schránok či pod dvere vhodil obálky s peniazmi. Ako uviedla tamojšia starostka Nurie Simónová, obálky s hotovosťou do sto eur od minulej stredy (6.3.) dostalo približne pätnásť ľudí.

Obec má len viac ako osemsto obyvateľov. Finančné dary dostali osoby, ktoré spolu nijako nesúvisia. „Všetci sme zmätení a v očakávaní, keďže nevieme, odkiaľ tieto peniaze pochádzajú, ani kto je tým dobrodincom. Nevieme, o čo ide,“ dodala starostka s tým, že niektorí dostali finančné dary len v obyčajných hnedých obálkach. Ďalší obdarovaní si našli aj poznámky, ktoré obsahovali ich mená či presné adresy, prípadne aj frázy ako princezná domácnosti s obrázkom srdiečka.

Foto
Obdarovaná dôchodkyňa / Twitter

„Vdova žijúca so svojím synom, páry s malými deťmi, staršie páry, bezdetné páry v strednom veku,“ vysvetlila Simónová, koho neznámy darca obdaroval. Viacerí občania išli na políciu alebo do banky, aby to nahlásili. Zároveň tak skontrolovali, či sú bankovky pravé, čo sa aj potvrdilo. Polícia zatiaľ tento prípad nezačala vyšetrovať. Nikto si totiž nie je vedomý, že by v oblasti došlo k spáchaniu nejakého priestupku respektíve, že by peniaze mohli pochádzať z pochybných zdrojov.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre