Spoznajte knižnice Východniarov

VýchodZaujímavosti

Každý z nás má zoznam svojich obľúbených kníh. Niektoré z nich sú také, ktoré by sme si mali aspoň raz za život prečítať. Počas marca – mesiaca kníh spoznávame knižnice Východniarov. Dnes nás do nich zavedú Ján Živčák, Dorota Kenderová, Milan Kolcun, sestra Zdenka a Richard Vlkolinský.

Ján Živčák je literárnym vedcom a prekladateľom. V súčasnosti pôsobí ako doktorand na Inštitúte romanistiky Filozofickej fakulty Prešovskej univerzity. Vo svojom výskume sa zameral predovšetkým na stredovekú francúzsku literatúru. Knihy sú neodmysliteľnou súčasťou jeho života, čo potvrdil aj on sám.

Dorota Kenderová je riaditeľkou Východoslovenskej galérie. Medzi jej obľúbené knihy patrí detský príbeh, ktorý ju ovplyvnil v mladosti či príbehy o bolesti a životných útrapách. Nechajte sa inšpirovať a prečítajte si ich aj vy.

Známy košický potulkár Milan Kolcun je aj učiteľom, spisovateľom, režisérom, moderátorom a prekladateľom. Medzi jeho top knihy patrí aj ruská klasika. Odhaľte spolu s nami tajomstvo knižnice Milana Kolcuna.

Foto
Ilustračná fotografia / Pixabay

Čítanie je obľúbenou činnosťou aj rehoľníkov. Príkladom toho je aj sestra Zdenka z kongregácie školských sestier svätého Františka. Počas jedného dňa niekedy zvládne prečítať aj celý titul. V krátkom rozhovore predstavila švédsku spisovateľku Selmu Lagerlöfovú a jej Löwensköldov prsteň.

Richard Vlkolinský patrí medzi najúspešnejšie osobnosti slovenského volejbalu poslednej dekády. V rokoch 2008, 2010 a 2014 doviedol k titulom majstrov Slovenska volejbalistov z Humenného a v posledných rokoch sa odborník žijúci v Prešove stará o napredovanie mladého klubu KDS-šport Košice. V roku 2016 vystúpil na bronzový stupienok a len pred pár dňami dosiahli Košičania historický úspech v podobe zisku prestížneho Slovenského pohára. Richard Vlkolinský prezradil, aké knihy sú jeho obľúbené.

 

Autor: KOŠICE ONLINE

 

Komentáre