Sršne uvoľnili miesto na tróne bratislavskému rivalovi. Vidumanský: Je to veľké sklamanie

KošiceŠport

K doterajším siedmim majstrovským vlajkám klubu ŠK Hornets Košice pod stropom krytej plavárne ôsma nepribudne. Minimálne tento rok nie. „Sršne“ prehrali vo štvrtom finálovom súboji s bratislavskou Sláviou UK 4:7 a celú sériu 1:3.

Foto
Radosť hráčov Slávie UK v košickom bazéne / KOŠICE ONLINE

„Bratislava mala určite skúsené mužstvo a blahoželám jej k titulu. Nepáčil sa mi však spôsob rozhodovania posledných zápasov série. Počet vylúčených bol neprimeraný a z môjho pohľadu to nebolo okej,“ okomentoval spôsob rozhodovania tréner Hornets Karol Bačo mladší. „Súperovi však naozaj blahoželám, vyhral zaslúžene a počas celej sezóny bol lepší. Mňa tešia výkony našich mladých hráčov a aj v tomto finále strelil gól 15-ročný chlapec. Možno, keď bude mať od dvadsať rokov toľko rokov ako Hruška, tak bude dávať tých gólov viac."

Košičania boli po dvoch prehrách v hlavnom meste odhodlaní vyrovnať sériu, no „sovy“ sa ujali trojgólového vedenia a to si potom skúsene strážili.

„Musím povedať, že sme nepremenili veľa vyložených šancí. Bolo ich zo šesť či sedem a v takýchto zápasoch potrebujeme lepšiu efektivitu. Výkon brankára Hrušku bol naozaj výborný,“ pátral po príčinách prehry košický tréner. „Bránili sme dobre, ale mali sme veľmi veľa vylúčených hráčov a v závere sme už nemali koho striedať. Chýbala nám istota, ale to je spojené s malými skúsenosťami. Koľkokrát som si povedal, že bodaj by som bol počas tej presilovke vo vode ja. Chlapcom však ďakujem, pretože tento mladý tím zabojoval a odohral dobré finále.“

Zatiaľ čo z tréner Bača sršala hlavne hrdosť na výkony mladého tímu, skúseného Ladislava Vidumanského prehra očividne bolela.

„Prehrali sme finálovú sériu a je to veľké sklamanie. Predstavovali sme si to inak, ale je to už za nami a musíme sa pozerať dopredu,“ povzdychol si košický kapitán, ktorý si zvesil z krku striebornú medailu hneď po tom, čo mu ju odovzdali. „My sme chceli iba titul a nič iné sme nebrali. Ak by boli o triedu lepší, tak to priznám. Nemyslím si však, že by boli lepší o toľko, aby si ten titul zaslúžili viac ako my.“

V otázke príčin finálového neúspechu mal L. Vidumanský mladší jasno: „Rozhodli naše výkony. Nezvládli sme prvé dve štvrtiny v Bratislave, v tomto štvrtom súboji to bolo to isté. My sa vieme poraziť iba sami a to sa stalo. Blahoželám Bratislave, ale my sme im k tomu pomohli.“

Galéria k článku

Prehru v bazéne napokon „Sršne“ prehrýzli. Do hláv im však nešla reakcia funkcionárov košického rivala – ŠKP Modrí Draci. Tí totiž prejavovali počas korunovácie Slávie radosť, ako keby práve preberali cenné kovy oni sami.

„Som rád, že aj funkcionári druhého košického klubu sa tak úprimne tešili z bratislavského titulu. Som rád, že niekomu stačí ku šťastiu tak málo,“ uškrnul sa Bačo.

Zatiaľ čo domáca strana smútila, hostia rozpútali majstrovské oslavy.

„Od prvého zápasu v Košiciach som chlapcom vtĺkal do hláv, aby hrali zodpovedne a disciplinovane. To sa nám podarilo. Výsledok je pekný, ale hrali sme zakaždým na víťazstvo. Je jedno, o koľko gólov sme vyhrali, podstatné je, že máme titul. Vyhrali sme aj pohár a ani si nepamätám, kedy mala Bratislava double,“ usmieval sa premočený tréner Slávie Dušan Holas, ktorého hodili jeho zverenci do bazéna.

Podľa brankára hostí Michala Hrušku by možno chutila domáca oslava sladšie, no z ukončenia série mal obrovskú radosť. „Vedeli sme, že to bude veľmi ťažký zápas a musíme si zachovať chladné hlavy. Hrali sme disciplinovane až do konca a vyhli sme sa problémom z prvého finálového zápasu. Vtedy sme mali 22 vylúčení a to bolo priveľa. Košice boli najťažší možný súper. Boli to všetko vyrovnané zápasy, hrali sme proti obhajcovi titulu. Nebolo to teda ľahké.“

Tréner Holas vyzdvihol ideálny hráčsky mix, ktorý sa tento rok podarilo Slávii namiešať.

„Starší hráči do toho dali rozum a skúsenosti, mladší častejšie trénovali a prispeli energiou. Dohromady to bol dobre poskladaný tím a som vďačný za to, že som bol pritom. Toto je ten pocit, ktorý nám vracia všetky oželené víkendy,“ zdôraznil bratislavský kormidelník.

Práve väčšie skúsenosti napokon chýbali tímu Hornets. Zatiaľ čo vlani potiahli Košice k titulu viacerí matadori, tentoraz ležala ťarcha zodpovednosti na mladých pleciach.

„Nemôžeme porovnávať náš vlaňajší káder a tento. Títo chlapci hrali vlani minútu, dve,“ upozornil tréner Karol Bačo mladší. „Sú to stále juniori a my sme juniorskú ligu vyhrali bez prehry. Verím, že chlapcov udržíme pri vodnom póle, pretože viacerí nastupujú na vysoké školy a to môže zamiešať kartami. Sú avizované nejaké príchody, ale opäť pôjde o mladých hráčov, ktorí sem prídu študovať. Želám si, aby sme to udržali pohromade a mali sme perspektívu päťročnej koncepčnej práce. A verím, že ostatnú aj starší hráči, lebo bez nich to nejde.“

Hráči Hornets dokázali, že predstavujú tím s veľkou perspektívou. Ak zotrvajú vo svojom úsilí, tak si môžu v budúcnosti užiť niekoľko takých osláv, aké teraz čakajú ich súpera z Bratislavy.

„Uvidíme ako to oslávime. Hovorili sme si však, že by sme sa nemali zdržiavať pumpovými oslavami, pretože tu máme viacerých šoférov a tí by trpeli. Snáď to teda bude rýchla cesta,“ rozosmial sa Hruška, ktorého doplnil tréner Holas. „Ja musím ísť vo štvrtok ráno do roboty a budem sa teda ponáhľať domov. Aby som sa aspoň trochu vyspal. Titul však určite oslávime.“

4. finále:

ŠK Hornets Košice – Slávia UK Bratislava 4:7, konečný stav série 1:3

AUTOR: KOŠICE ONLINE

Komentáre