Stoch: Chelsea je favorit, no to bola proti nám aj Sevilla

EurópaŠport

Prvé zápasy štvrťfinále sú na programe vo štvrtok 11. apríla.

Futbalisti Slavie Praha so slovenským reprezentačným stredopoliarom Miroslavom Stochom sa vo štvrťfinále Európskej ligy UEFA 2018/2019 stretnú s Chelsea Londýn. Rozhodol o tom piatkový žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone. Ďalšie dvojice vytvorili SSC Neapol - Arsenal Londýn, FC Villarreal - FC Valencia, Benfica Lisabon - Eintracht Frankfurt.

Prvé zápasy štvrťfinále sú na programe vo štvrtok 11. apríla, odvety sa uskutočnia o týždeň neskôr. "Zošívaní" sa v prípade postupu cez víťaza EL zo sezóny 2012/2013 stretnú s víťazom dvojzápasu Benfica Lisabon - Eintracht Frankfurt.

Dvadsaťdeväťročný Stoch bol hráčom Chelsea v rokoch 2006 - 2010. Za "áčko" nastúpil päťkrát ako striedajúci hráč, gól sa mu streliť nepodarilo. Poslednú sezónu ako kmeňový hráč anglického klubu strávil na hosťovaní v holandskom FC Twente, s ktorým získal majstrovský titul.

Pri žrebe neboli žiadne nasadené a nenasadené tímy, stretnúť sa mohli aj dve mužstvá z jednej krajiny. Jediným obmedzením bolo, že Chelsea a Arsenal nemohli hrať v ten istý deň domáci zápas na základe rozhodnutia londýnskych úradov. V takomto prípade by sa zmenilo poradie zápasov "kanonierom", keďže v predchádzajúcej ligovej sezóne skončili v tabuľke Premier League nižšie ako "The Blues".

Foto
Na snímke vyžrebované štvrťfinálové dvojice Európskej ligy / TASR / AP

Reakcie na žreb

Jindřich Trpišovský, tréner Slavie: „Žreb nás veľmi teší. Chelsea sme všetci chceli, je to odmena pre všetkých v klube. Príde Sarri, Hazard, Higauin, Jorginho. Skvelí hráči, skvelý tím. Nikto nevymaže z histórie, že Chelsea bola v Prahe a hrala v Edene. Sme radi, že prvé stretnutie hráme doma, trochu si ich vyskúšame. Veľmi sa tešíme na Stamford Bridge. Bude to pre nás futbalový sviatok."

Miroslav Stoch, stredopoliar Slavie: „Všetko, čo je nutné povedať, je Hazard. Je to neuveriteľný futbalista. Chcelsea má skvelých hráčov na každej pozícii. Sú favoriti, no to bola proti nám aj Sevilla. Môžeme im spôsobiť komplikácie a verím, že budeme mať aj šťastie a dosiahneme dobrý výsledok."

Axel Hellmann, člen výkonného výboru Eintrachtu Frankfurt: „Benfica je silný tím, veľký klub a Lisabon je úžasné mesto. Tešíme sa z tohto žrebu. Je to skvelé z viacerých dôvodov."

Marcos Senna, ambasádor Villarrealu: „V tejto fáze sme nechceli naraziť na Valenciu, no nebolo veľa iných možností. Musíme myslieť pozitívne a dôležité je, že nebudeme musieť ďaleko cestovať. Budú to dva vyrovnané zápasy, rozhodnú detaily."

Dvojice štvrťfinále futbalovej Európskej ligy 2018/2019 (prvé zápasy 11. apríla, odvety 18. apríla):
Arsenal Londýn (Angl.) - SSC Neapol (Tal.)
FC Villarreal (Šp.) - FC Valencia (Šp.)
Benfica Lisabon (Portug.) - Eintracht Frankfurt (Nem.)
Slavia Praha (ČR) - FC Chelsea (Angl.)

Semifinálové dvojice (prvé zápasy 2. mája, odvety 9. mája):
víťaz Arsenal Londýn (Angl.)/SSC Neapol (Tal.) - víťaz FC Villarreal (Šp.)/FC Valencia (Šp.)
víťaz Benfica Lisabon (Portug.)/Eintracht Frankfurt (Nem.) - víťaz Slavia Praha (ČR)/FC Chelsea (Angl.)

Finále (29. mája v Baku):
víťaz 2. semifinále - víťaz 1. semifinále

 

Zdroj: TASR / SITA

 

 

Komentáre