Stoch gólmi ťahá Slaviu, podstatný je preňho prínos pre mužstvo

EurópaŠport

V Edene prispel k výhre zošívaných 3:1 opäť dvoma gólmi.

Futbalisti SK Slavia Praha majú po prvej polovici základnej dlhodobej časti najvyššej českej súťaže na čele tabuľky dvojbodový náskok pred majstrovskou Viktoriou Plzeň. Veľkú zásluhu má na tom aj slovenský krídelník Miroslav Stoch, ktorý sa v pozitívnom svetle predviedol aj vo víkendovom zápase 15. kola proti FC Fastav Zlín. V Edene prispel k výhre "zošívaných" 3:1 opäť dvoma gólmi.

Dvadsaťdeväťročný ofenzívny hráč tesne pred polčasovou prestávkou poslal Slaviu do vedenia, keď z priameho kopu tesne za hranicou šestnástky zakrútil loptu k bližšej žrdi. K zvýšeniu náskoku domácich pomohol Stochov krajan v zlínskom drese Róbert Matejov, ktorý krátko po zmene strán nešťastne zahral rukou pri snahe spracovať loptu. Nariadený pokutový kop premenil Stoch tvrdou strelou.

Slovák Miroslav Stoch (vľavo) zo Slavie Praha / TASR / AP

„Podstatné je, že gólmi pomáham mužstvu a bodujeme. Pred reprezentačnou prestávkou sme stále na 1. mieste, a to je najdôležitejšie. Verím, že takto to bude pokračovať a ešte sa budeme zlepšovať," uviedol Stoch, ktorý z ostatných šiestich ligových dueloch skóroval v piatich (strelecky sa nepresadil len v pražskom derby proti Sparte, pozn.) a dosiahol v nich 7 gólov. V poradí kanonierov I. českej ligy je nitriansky odchovanec, ktorého v nasledujúcich dňoch čaká návrat do reprezentácie SR, s 9 presnými zásahmi aktuálne na 2. mieste za dvanásťgólovým Nikolajom Komličenkom z FK Mladá Boleslav.