Štvrťfinálová vojna medzi Košicami a Trenčínom. Cesta na Považie čaká florbalistov ATU i Florka

KošiceŠport

Zatiaľ čo v iných kolektívnych súťažiach vytvára play-off pavúka postavenie v základnej časti, florbalový svet je v tomto trochu iný. Tímy z čela tabuľky majú právo vyberať si súperov a právo najväčšej voľby tak pripadla Nižnej, po ktorej si vyberala Záhorská Bystrica. Keď sa k slovu dostalo košické ATU, malo na výber z dvojice trenčianskych súperov. Akademici ukázali prstom na 1.FBC a konkurenčnému Florku tak pripadlo AS.

Foto
Florbalisti ATU preskočili v tabuľke Florko až v poslednom kole / KOŠICE ONLINE

Pri internej debate v šatni sme tušili, koho asi si vyberú Nižná a Záhorská Bystrica a mysleli sme si, že my si budeme vyberať z trenčianskych tímov. Herne i osobnostne nám viac vyhovuje 1.FBC. Sú to taktickejšie zápasy a budú to také florbalové šachy,“ vysvetlil výber súpera hráč ATU Košice Michal Kročko.

„Čierno-bieli“ tak nepriamo rozhodli o tom, že Florko narazí na AS Trenčín už tretíkrát v rade.

„Myslím si, že AS Trenčín nechceli ani vo Florku, ale dopriali sme im ich klasického štvrťfinálového súpera,“ pousmial sa Kročko.

„Vedeli sme, že ak dnes v poslednom kole základnej časti prehráme, nebudeme si súpera môcť zvoliť ale čakať na toho, kto nám zostane. Tabuľka je tak vyrovnaná, že niet veľmi čo vyberať. Na trenčianske AS si veríme, že to bude priaznivá séria pre naše družstvo,“ vyslovil sa predseda klubu FK Florko Košice Pavol Blaško.

Mimochodom, podobný scenár očakával brankár AS Trenčín Tomáš Kafka už po poslednom vzájomnom súboji s Florkom v Košiciach.

„Pred zápasom sme dali priateľskú večeru s Lukášom Blaškom a on vravel, že by nás do play-off bral. Aj tento zápas ukázal, že to na nás vedia a ja osobne by som sa teda Florku radšej vyhol,“ uviedol vtedy český brankár po vysokej prehre 2:7.

V tíme AS Trenčín pôsobí aj známy hokejista a bývalý najlepší strelec KHL Marcel Hossa. Akademici sa tak dobrovoľne vyhli konfrontácii s ním. „My sa Hossu určite nebojíme, ale AS mal silný záver sezóny a nám sa tam vo všeobecnosti posledné roky nedarí. Pre nás to bol teda jednoznačný výber,“ uviedol Michal Kročko, podľa ktorého Akademici silu súpera rešpektujú, no jednoznačným cieľom je postup. „To je bez debaty. Štvrťfinále nesmie byť našou konečnou métou a my chceme ísť úplne hore. Momentálne sme spokojní s našim systémom i hrou a myslím si, že naša mladá krv a srdiečko nám pomôžu vyhrať túto sériu.“

V šatni ATU už vydali zákaz holenia a aj takýto klasický play-off rituál by mal napomôcť posilniť tímového ducha ešte viac.

„Ja si to pestujem už pred play-off, pretože mne tá brada nejako rýchlo nerastie. Máme tu aj chalanov, ktorí si brady kvôli práci nechať nemôžu a tí si to predplatia. Musíme si však všímať všetkých, pretože tu sú aj figliari, ktorí tvrdia, že im to nerastie a pritom sa potajomky holia,“ rozosmial sa Kročko.

„V play-off rozhodujú aktuálna forma a športové šťastie,“ upozornil tréner ATU Róbert Bučko. „Už sa nehrá otvorený florbal a každý gól môže byť dôležitý. Bude to o bojovnosti a postúpi ten, kto tam nechá najväčšie srdce. Teší ma, že majú chlapci dobrú náladu a pred play-off si doliečili zranenia.“

Prvé zápasy play-off sú na programe už túto sobotu. ATU privíta na Ostrovského o sedemnástej hodine 1.FBC a Florko nastúpi o 19.00 v Angels aréne proti AS.

Štvrťfinálové dvojice:

Nižná – Lido Prírodovedec Bratislava

Záhorská Bystrica – Fat Snipers Bratislava

ATU Košice – 1. FBC Trenčín

Florko Košice – AS Trenčín

AUTOR: KOŠICE ONLINE

Komentáre