Tatar s gólom a asistenciou pri triumfe Montrealu na ľade Pittsburghu

SvetŠport

Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar zaznamenal gól a asistenciu pri víťazstve svojho Montrealu Canadiens na ľade Pittsburghu Penguins 4:1.

Tomáš Tatar po góle / TASR

Dvadsaťdeväťročný krídelník odštartoval v 33. minúte svojím desiatym gólom v sezóne obrat hostí. V 58. minúte pridal asistenciu na gól Brendana Gallaghera do prázdnej bránky. V 31 dueloch prebiehajúcej sezóny nazbieral 27 bodov (10+17).

Tatar tak ukončil rekordnú sériu brankára "tučniakov" Tristana Jarryho bez inkasovaného gólu. Ten vylepšil klubové maximum Pittsburghu na 177:15 minút, keď prekonal výkon Tomáša Vokouna z roku 2013 (173:06 min.).

"Povedal som chlapcom, že zo začiatku budú asi trochu 'stvrdnutí'. Prvú tretinu prehrali, ale potom sa rozbehli a už druhá bola dobrá," povedal tréner Canadiens Claude Julien.

Na 3:1 zvýšil obranca Shea Webber, ktorý dosiahol desiaty gól v ročníku, podarilo sa mu to v jedenástej z jeho pätnástich sezón v NHL. Navyše, jeho zásah stál za to, keď sa vrútil do útočného pásma, obkorčuľoval Jarryho bránku a zakončil spoza nej. "Takýto gól som dal tuším naposledy na videohre NHL 95," povedal Webber.

Obranca Erik Černák sa podieľal asistenciou na výhre Tampy Bay Lightning na ľade Floridy Panthers 2:1. Dvadsaťdvaročný bek zaznamenal okrem prihrávky na druhý gól hostí aj jednu "plusku". V 26 dueloch prebiehajúcej sezóny nazbieral štyri body (2+2).

Kanonier Tampy Bay Steven Stamkos / TASR

výsledky:
Florida - Tampa Bay 1:2 /ČERNÁK za hostí 0+1/, Pittsburgh - Montreal 1:4 /TATAR za hostí 1+1/, Buffalo - St. Louis 5:2, Minnesota - Anaheim 2:3 pp a sn, Nashville - San Jose 3:1, Winnipeg - Detroit 5:1, Dallas - New Jersey 2:0, Arizona - Calgary 2:5, Edmonton - Carolina 3:6, Vancouver - Toronto 1:4, Vegas - Chicago 5:1, Los Angeles - New York Rangers 3:1