Tatran predlžoval zmluvy, novinkou je vlastné pivo

PrešovŠport

Chorvátsky tréner Slavko Goluža predĺžil svoj kontrakt s hádzanárskym klubom Tatran Prešov až do konca júna 2021. Okrem neho svoje zmluvy v tíme slovenského majstra predĺžila aj trojica Igor Čupryna, Mario Cvitkovič a Roman Carapkin.

Foto
Tréner Slávko Goluža a ďalší traja hráči Tatrana oslávili predĺženie kontraktov novým pivom / KOŠICE ONLINE

Ako uviedol Goluža, predĺženie kontraktu v Prešove uprednostnil pred ponukami z Celje, Veszprému, či naposledy z nemeckého Rhein Neckar Löwen. „Bez ohľadu na ponuky, ktoré som dostal a z finančného hľadiska boli podstatne vyššie ako sú v Prešove, nebolo mojim záujmom meniť klub a ísť niekde inde. Nie všetko je totiž o peniazoch. Považujem sa za človeka, ktorý sa citovo naviaže na klub, mesto a hráčov. Preto som nerozmýšľal o tom, žeby som menil klub a predĺženie zmluvy som v danom momente, z mojej strany, považoval za formalitu. Som šťastný, že môžeme pokračovať v začatej práci s dobrými výsledkami, no neuspokojíme sa s tým, čo sme doteraz dosiahli,“ uviedol na margo predĺženia spolupráce Goluža.

 „V klube sme pred rokom a pol naštartovali projekt, ktorého súčasťou bolo okrem príchodu nového trénera aj určité omladenie kádra a zapracovanie nových hráčov, čo nikdy nie je jednoduché. Tréner priniesol do mužstva veľa nových, pozitívnych prvkov a energiu, ktorá niekedy možno vyvoláva na slovenské pomery dojem, na ktorý nie sme zvyknutí. Ale výsledky sa dostavili, takže môžeme byť hrdí na to, čo sme dosiahli, a preto aj táto dôvera, ktorá je trénerovi a mužstvu daná, aby sa pokračovalo v začatej práci,“  uviedol za klub k predĺženiu kontraktov generálny manažér Miroslav Benický.

Brankár Igor Čupryna predĺžil zmluvu už v predchádzajúcich dňoch, podobne ako tréner, o dve sezóny do polovice roku 2021. „Som veľmi rád, že ostanem v Prešove aj ďalšie dva roky. Za tie štyri, čo som tu sa totiž pre mňa stal domovom. Dobre sa tu cítim nielen ja, ale aj moja rodina. Chcel by som ďalej pomáhať tímu a trénerovi v čo najlepších výsledkoch,“ uviedol Čupryna.

 Čuprynovou „dvojičkou“ v bráne ostane aj na ďalšie obdobie Mario Cvitkovič. Chorvátsky brankár predĺžil zmluvu o rok – aj na ďalšiu sezónu 2019/20. „Som veľmi rád, že ostávam v Prešove. Tatran je veľký klub, s ktorým máme dobré výsledky. Hráme Ligu majstrov i SEHA ligu. Pre mňa je super, že ostávam tu. Som rád aj za to, že tu mám Igora (Čuprynu – pozn.), od ktorého sa môžem veľa naučiť,“ povedal na margo predĺženia kontraktu Cvitkovič.

Svoju budúcnosť s klubom na najbližšie obdobie spojila aj ruská spojka, využívaná v poslednom čase často na pozícii pivota – Roman Carapkin, ktorý predĺžil podobne ako Mario Cvitkovič kontrakt na ďalšiu sezónu. „Podobne ako Igor a Mario, aj ja som veľmi šťastný, že tu ostanem ešte ďalšiu sezónu. Pre mňa je to takisto veľký progres a dúfam, že v budúcej sezóne dosiahneme ešte lepšie výsledky ako sa nám daria v tejto,“ dodal k novej zmluve.  

 

Galéria k článku

Absolútnou novinkou je aj vlastná značka piva s názvom Tatran Prešov, ktorú pre hádzanárov pripravila bardejovská spoločnosť Berhet. 

"Je výsledok spolupráce s pivným partnerom klubu. Verím, že si ho budeme môcť vychutnať po športových úspechoch nášho klubu," uviedol Benický. Jedným z krstných otcov nového dvanásťstupňového ležiaku bol aj kapitán Martin Straňovský: "Priznám sa, že ja osobne nie som pivár a alkohol pijem minimálne. Z piva ma totiž bolí hlava. Som však rád, že máme aj takého sponzora, pretože napríklad v Nemecku sme mali v šatni po každom zápase basu piva a každý hráč mal povolené jedno. Po ťažkých zápasoch to padne vhod."

Autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre