Tatran v SEHA League vydoloval víťazstvo proti Nišu

PrešovŠport

Tatran Prešov (SR) - RK Železničar 1949 Niš (Srb.) 27:26 (13:13).

Hádzanári Tatrana Prešov si splnili v stredu v rámci 8. ročníka nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League" úlohu favorita. V Tatran handball aréne dosiahli očakávané víťazstvo, keď sa síce v predohrávke 17. kole natrápili, ale napokon zdolali srbský RK Železničar 1949 Niš tesne 27:26 (13:13) a udržali sa v hre o účasť na turnaji Final Four.

V prvom polčase Prešovčania nečakane dlho museli doťahovať mierny náskok súpera. Skóre prvýkrát naklonili na svoju stranu v 22. min gólom Rábeka a vzápätí Butorac zvýšil na 10:8, ale hostia opäť otočili vývoj. A až gól Butoraca pred prestávkou ich obral o polčasové vedenie. Aj po zmene strán sa hral vyrovnaný duel, tímy sa ťahali gól na gól. Štvrťhodinu pred koncom sa Tatran dostal do "trháku" 22:19, v 48. min zvýšil vedenie na 25:21, čo sa ukázalo ako rozhodujúci náskok. Niš v 60. min znížil na 26:27, ale už mu nezostal čas na vyrovnanie. V drese Tatrana bol pri streleckej chuti 9-gólový Bruno Butorac.

Na snímke hráči Tatranu Prešov / TASR

„Musím oceniť Železničar za výborný výkon, za ktorý si hostia možno zaslúžili aj viac ako prehru o jeden gól. Naši hráči musia urobiť ďaleko viac, aby preniesli natrénované do hry. Každý hráč si musí zaslúžiť miesto v tíme svojim výkonom a odovzdať svoje maximu," zhodnotil tesnú výhru prešovský tréner Slavko Goluža.

Jeho zverenci majú po šestnástich vystúpeniach bilanciu desať výhier - šesť prehier (dve jednogólové, dve dvojgólové, jedna o 5 a jedna o 14 gólov) a v neúplnej tabuľke sú so ziskom 30 bodov na 5. mieste o skóre za bieloruským Brestom. Úradujúci slovenský šampión sa v SEHA League najbližšie predstaví v stredu 6. marca, keď v 16. kole privíta vo svojej Tatran handball macedónsky RK Metalurg Skopje.