Trebišov chce hrať v II. lige namiesto Lokomotívy Košice

VýchodŠport

Namiesto Lokomotívy Košice by mal v druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže zostať Slavoj Trebišov.

„Prihlášku do súťaže poslalo 15 klubov, o šestnástu miestenku prejavili záujem Trebišovčania. Tí v edícii 2018/2019 skončili prví pod čiarou zostupu," povedal vedúci oddelenia riadenia súťaží a predseda komisie pre riadenie II. ligy Miroslav Richtárik. Tí v edícii 2018/2019 skončili prví "pod čiarou zostupu".

Foto
Zo zápasu Lokomotíva - Trebišov / KOŠICE ONLINE

„Keďže Lokomotíva sa neprihlásila, oslovili sme Trebišov. Akurát pred chvíľou nám odtiaľ poslali vyjadrenie, že majú záujem účinkovať v súťaži, takže som to posunul na výkonný výbor, ktorý to musí schváliť. Komisia pre riadenie II. ligy už Trebišov schválila," povedal  Richtárik.

Medzi prihlásenými klubmi do nasledujúceho ročníka II. ligy je minulosezónny fortunaligista FK Železiarne Podbrezová aj traja zo štyroch víťazov tretích líg. Štvrtým je tím TJ Kovo Beluša, ktorý v skupine Západ prenechal druholigovú miestenku druhému tímu tabuľky MŠK Púchov. „Všetci sú prihlásení, až na tú Lokomotívu. Prihlášku poslali aj víťazi tretích líg, tzn. B-mužstvá Slovana Bratislava a Ružomberka, tiež FC Košice. Akurát namiesto Beluše sa do druhej ligy prihlásil Púchov," dodal Miroslav Richtárik.

 

Zdroj: SITA

 

Komentáre