Tréner Anton Šoltis zostáva na lavičke MFK Zemplín Michalovce

VýchodŠport

V Michalovciach pokračujú aj asistenti trénera Jozef Majoroš a Marek Rodák.

Účastník najvyššej slovenskej futbalovej súťaže MFK Zemplín Michalovce sa dohodol na pokračovaní spolupráce s hlavným kormidelníkom Antonom Šoltisom a jeho asistentmi Jozefom Majorošom a Marekom Rodákom. Tento trénersky triumvirát povedie hráčov piateho tímu ostatného ročníka Fortuna liga v nasledujúcej sezóne 2019/2020.

Príprava futbalistov Michaloviec sa mala začať pondelňajším tréningom, no ten napokon presunuli na utorok. V dopoludňajších hodinách sa totiž ešte doťahovali detaily nových zmlúv spomenutého realizačného tímu. Podľa oficiálneho klubového webu mal 43-ročný tréner ponuky aj z iných tímov, ale napokon sa rozhodol pre pokračovanie v žlto-modrých farbách.

Foto
Anton Šoltis / TASR

Anton Šoltis povedie hráčov zo Zemplína v štvrtej ligovej sezóne po sebe. Doposiaľ v roli hlavného trénera Michaloviec absolvoval 95 ligových stretnutí, v ktorých zaznamenal bilanciu 31 výhier, 20 remíz a 44 prehier. „V súčasnosti je najdlhšie pôsobiacim trénerom nepretržite pri jednom tíme vo Fortuna lige ako hlavný kouč," upozorňujú Michalovčania.

Okrem toho Šoltis viedol MFK Zemplín aj v štrnástich pohárových dueloch. V predošlom ročníku si Michalovčania zahrali v semifinále Slovnaft Cupu, no do finále na ich úkor postúpili Žilinčania.

 

Zdroj: SITA

 

Komentáre