Trojbodový Pánik strojcom triumfu Arizony

SvetŠport

Dvadsaťsedemročného krídelníka vyhlásili za druhú hviezdu zápasu.

Slovenský hokejista Richard Pánik režíroval troma bodmi, za dva góly a jednu asistenciu, triumf Arizony na ľade Vancouveru 4:3 po predĺžení vo štvrtkovom stretnutí zámorskej NHL. Dvadsaťsedemročného krídelníka vyhlásili za druhú hviezdu zápasu. Pánik odohral necelých 16 minút, získal dve "plusky", súperovho brankára ohrozil troma streleckými pokusmi a rozdal aj 3 "hity".

Rodák z Martina najprv otvoril skóre v 22. min, keď sa uvoľnil v predbránkovom priestore a zúžitkoval prihrávku spoluhráča Vinnieho Hinostrozu. O deväť minút neskôr napriahol z ľavého kruhu, puk vypadol švédskemu brankárovi Canucks Jacobovi Markströmovi priamo ku Nickovi Cousinsovi, ktorý poslal Arizonu do priebežného vedenia 2:0. Pánik svoje predstavenie uzavrel rozhodujúcim zásahom 50 sekúnd pred koncom predĺženia a rozhodol o dvoch bodoch pre Arizonu.

Foto
Slovenský útočník Arizony Richard Pánik (vpravo) oslavuje so spoluhráčom Bradom Richardsonom svoj gól / TASR / AP

Z druhého triumfu po sebe sa tešili hokejisti Ottawy s Christiánom Jarošom v zostave, Senators vo štvrtok zvíťazili nad domácim Los Angeles 4:1. Slovenský obranca absolvoval 16:44 min a nebodoval. Do štatistík si pripísal jednu "mínusku", 2 strely na bránku, 1 "hit" a zablokoval 3 strely súpera. Senators triumfovali druhýkrát v sérii po osemzápasovej šnúre prehier. Kľúčovú úlohu zohral brankár švédsky brankár Ottawy Anders Nilsson, ktorý zastavil 33 z 34 striel domáceho tímu. Skóre pritom otvoril v 24. min práve Vancouver, ale hostia ešte v druhej tretine otočili dvoma zásahmi stav vo svoj prospech. Senators pridali ďalšie dva góly i v záverečnej časti hry.

Jaroslav Halák ani Zdeno Chára neodvrátili prehru domáceho Bostonu proti Washingtonu Capitals 2:4. Tridsaťtriročný brankár zastavil počas celého duelu 18 z 21 striel súpera a o osem rokov starší kapitán Bruins odohral 19:49 min, počas ktorých si pripísal mínusový bod. Na súperovho gólmana vyslal tri strely, prezentoval sa jedným "bodyčekom" a sám zablokoval tri strelecké pokusy súpera. Za Washington, ktorý zvíťazil tretíkrát po sebe, strelil dva góly Alexander Ovečkin.

Dôležitú rolu pri domácom triumfe Tampy Bay nad Carolinou 3:1 zohral slovenský bek Erik Černák. Dvasaťjedenročný zadák strávil na ľade 19:14 min, počas ktorých rozdal 5 "hitov". Navyše získal jeden plusový bod a brankára Caroliny ohrozil dvoma streleckými pokusmi.

Naprázdno vyšiel Tomáš Tatar. Slovenský útočník nebodoval pri nezdare Montrealu na ľade St. Louis (1:4). Dvadsaťosemročný krídelník absolvoval 16:22 min, pripísal si jednu "mínusku" a tri strelecké pokusy.