Turisti oslávia záver roka na hrade Šariš

PrešovSpravodajstvo

O zábavu sa postará skupina Šarišské gavalire.

Silvestrovské oslavy môžu byť aj netradičné. Turisti zo Šariša a okolia sa môžu zúčastniť akcie Silvester na hrade Šariš. Každý rok sa na tomto mieste lúči so starým kalendárnym rokom približne tisíc účastníkov. V kostole svätého Jakuba vo Veľkom Šariši sa zároveň dnes (30.12.) o 15.00 hod. uskutoční Vianočný koncert, pričom vystúpia deti z miestnej Cirkevnej materskej školy svätého Jakuba, ľudová hudba Samorost, Voces Gregorianae casovienses a o hovorené slovo sa postará Annamerie Jerigová.

Foto
Hrad Šariš / Facebook Šarišský hrad

Silvester na hrade Šariš sa uskutoční už po 33. raz. Turisti z Veľkého Šariša, Prešova a okolia si v rámci silvestrovského výstupu zavinšujú všetko najlepšie do nového roku. Každý účastník dostane malú pozornosť, pre deti sú pripravené sladkosti. Účastníci akcie si pripravia spoločný táborák, na ktorom budú opekať. O zábavu na hrade sa postará skupina Šarišské gavalire.

Akcia sa začína o 11.00 hod. v areáli hradu. Zdatní turisti majú naplánovanú pešiu prechádzku z Prešova a okolitých obcí. Ostatní sa môžu pod hrad priviesť linkou mestskej hromadnej dopravy číslo 45 alebo vlakom z prešovskej stanice. Akciu organizuje Kultúrno-informačné centrum Veľký Šariš v spolupráci s Regionálnou radou Klubu slovenských turistov Prešov.

 

Zdroj: SITA

 

Komentáre