Turistické centrum v Spišskej Belej registruje zvýšený záujem o cykloturistiku

VýchodZaujímavosti

Najväčší záujem o centrum sa spája s letnou turistickou sezónou.

O služby Regionálneho turistického a informačného centra (RTIC) v Spišskej Belej je stúpajúci záujem. V minulom roku ich využilo takmer 2400 návštevníkov. Podľa Edity Svocákovej z tamojšieho mestského úradu návštevníci majú najväčší záujem o materiály poskytované zdarma – brožúry o meste, Belianskych Tatrách a cyklotrasách v okolí. Do RTIC v roku 2018 zavítalo 2390 turistov, z toho 2 233 slovenských a 157 zahraničných. Oproti predošlému roku zaznamenali nárast o 48 návštevníkov.

„Najväčší záujem sa spája s letnou turistickou sezónou, s  mesiacmi apríl až september, kedy služby RTIC využilo 1284 ľudí. Najväčšiu skupinu návštevníkov zo zahraničia tvorili českí a poľskí turisti. Nasledujú turisti z takých krajín, ako sú Izrael, Maďarsko, Veľká Británia, Nemecko, Rakúsko, Litva, Francúzsko, Rusko, Austrália, Lotyšsko, Brazília a Španielsko,“ priblížila Svocáková.

Foto
O služby turistického a informačného centra v Spišskej Belej je stúpajúci záujem / TASR

V regióne je na vzostupe i cykloturistika. „Záujem bol o cykloturistické mapy, informácie o cyklotrasách pre horské bicykle. Rodiny s deťmi využívali trasu Spišská Belá – Tatranská Kotlina. Návštevníkov RTIC Spišská Belá zaujímalo aj Múzeum Jozefa Maximiliána Petzvala a Kaštieľ Strážky - Slovenská národná galéria, informácie o okolitých hradoch v Kežmarku, Starej Ľubovni, ako aj o Belianskej jaskyni,“ dodala Svocáková.

 

Zdroj: TASR

Komentáre