V Los Angeles si uctili Višňovského, zaradil sa medzi legendy Kings

SvetŠport

Počas akcie s názvom Noc legiend fanúšikovia LA Kings mohli na veľkoplošnej obrazovke zhliadnuť vydarené útržky z kariéry vzrastom neveľkého, ale výkonmi výnimočného rodáka z Topoľčian.

Utorkovému zápasu NHL Los Angeles - Arizona (1:2) predchádzala milá slávnosť. Jej hlavným protagonistom bol niekdajší skvelý slovenský hokejista Ľubomír Višňovský. Klub Los Angeles Kings sa rozhodol oceniť svojho bývalého obrancu, ktorý v "meste anjelov" odohral v rokoch 2000 - 2007 prvých sedem z dovedna štrnástich sezón v NHL. Višňovský sa vo veku 42 rokov stal legendou LA Kings.

„Spomínam si na svoj prvý zápas, na prvú hymnu a prvé kroky do šatne v tomto tíme. Bol som vtedy rovnako nervózny ako teraz," uviedol dojatý Višňovský. „Mal som skvelých spoluhráčov, akými boli Rob Blake či Luc Robitaille. Úžasné spomienky mám na to, ako sme v 1. kole play-off zdolali silný Detroit. Nikdy nezabudnem na vtedajšiu skvelú atmosféru," pripomenul obľúbený ofenzívny obranca za potlesku zaplnenej Staples Center.

Počas akcie s názvom Noc legiend fanúšikovia LA Kings mohli na veľkoplošnej obrazovke zhliadnuť vydarené útržky z kariéry vzrastom neveľkého, ale výkonmi výnimočného rodáka z Topoľčian. Višňovskému osobne prišli zablahoželať niekdajší spoluhráči Luc Robitaille a Anže Kopitar, ktorý je aj v súčasnosti kapitánom tímu. Na slávnosti nechýbala ani Višňovského manželka Katarína a deti Maxim a Liliana. Príchod Robitailla na ľadovú plochu, ktorý je súčasným prezidentom klubu, sprevádzal piskot fanúšikov. Zrejme to bola odozva na súčasné nelichotivé postavenie tímu, ktorý sa s 21 bodmi nachádza na dne Západnej konferencie NHL

Foto
Ľubomír Višňovský / TASR / AP

„Višňovský odohral sedem sezón v drese Kings a v troch z nich sa stal najlepším obrancom. V sezóne 2005/2006 nazbieral kariérne maximum 67 bodov a stal sa prvým obrancom v histórii klubu, ktorý ovládol produktivitu. Tiež je jedným z piatich obrancov v klubovej histórii, ktorí si pripísali gólový hetrik. Aj dnes ešte patrí v klubovom rebríčku zadákov do päťky najlepších v získaných bodoch, presilovkových góloch a tiež víťazných zásahoch," vyrátal Višňovského pozitíva počas kariéry v Los Angeles moderátor večera Nick Nickson. „Ak nemilujete Višňovského ako člen LA Kings, zrejme s Vami nie je niečo v poriadku," objavilo sa na twitterovom účte s názvom All the Kings Men.

Višňovský odohral v NHL 14 sezón a v štyroch kluboch (Los Angeles, Anaheim, Edmonton, NY Islanders) odohral dovedna 883 zápasov v základnej časti s bilanciou 128 gólov a 367 asistencií. V play-off pridal v 28 zápasoch 8 asistencií. Višňovský je držiteľom troch medailí z majstrovstiev sveta (1-1-1) a účastníkom štyroch zimných olympijských hier (1998, 2002, 2006, 2010). Na ZOH 2010 vo Vancouveri bol členom slovenského tímu, ktorému len tesne ušla bronzová medaila.

 

Zdroj: SITA

 

Komentáre