V Ľubovnianskom múzeu začal predaj nulovej eurobankovky s vyobrazením hradu

VýchodZaujímavosti

Suvenír je možné zakúpiť na dvoch predajných miestach.

Napriek nepriaznivému počasiu dnes (12.4.) začal predaj eurobankovky s nulovou hodnotou s vyobrazením Hradu Ľubovňa. O jej kúpu bol veľký záujem, čo potvrdil aj riaditeľ Ľubovnianskeho múzea Dalibor Mikulík. Niektorí záujemcovia čakali pred pokladňou už v noci od 3.00 hod. „To museli byť nejaké dobrodružné povahy, keďže bola naozaj poriadna zima. Prišlo veľa ľudí aj z iných kútov Slovenska, aj zo západu, boli ochotní cestovať za touto bankovkou aj stovky kilometrov,“ dodal Mikulík.

Foto
O eurobankovky je veľký záujem / facebook.com/hradLubovna

V Starej Ľubovni predali už takmer 4-tisíc bankoviek z celkového nákladu 13-tisíc kusov. Predaj je limitovaný od čísla 5000 na 20 kusov, aby sa nestalo, že niekto nakúpi väčšie množstvo. Záujemcovia si aj naďalej budú môcť zakúpiť suvenírové eurobankovky. Keďže sa blíži otvorenie letnej turistickej sezóny, Mikulík predpokladá, že o kúpu eurobankoviek bude ešte záujem.

Tento suvenír je možné zakúpiť na dvoch predajných miestach, a to v skanzene a na hrade. Na eurobankovke je vyobrazená dominanta architektúry hradu spolu s poľskými korunovačnými klenotmi, ktoré boli v Starej Ľubovni ukryté počas švédsko-poľskej vojny. „Práve tým chceme poukázať na tú Európu a jej prepojenie aj v dávnych dobách, konkrétne medzi Rakúsko-Uhorskom, Poľskom či Španielskom,“ dodal Mikulík s tým, že možno vydajú aj ďalšiu edíciu eurobankoviek s rozdielnym motívom.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre