V Ľubovnianskych Kúpeľoch horela plnička minerálnych vôd

VýchodSpravodajstvo

Hasilo 25 hasičov so siedmymi kusmi techniky.

V prevádzke v Ľubovnianskych Kúpeľoch, v ktorej je plnička minerálnych vôd, horelo. Plamene o druhej v noci zasiahli sklad s uskladnenými PET-fľašami a kartónmi. Oheň sa však rozšíril aj do výrobnej haly a poškodil technologické zariadenia.

„V noci mi nahlásili policajti požiar, prišiel som na miesto a už tu boli požiarnici, ktorí hasili ohnisko, ktoré bolo z juhozápadnej strany objektu. Oheň zasiahol stavebné objekty prístrešok, sklad,“ povedal predseda Predstavenstva Prvej kúpeľnej akciovej spoločnosti Ján Špes.

Hasilo 25 hasičov so siedmymi kusmi techniky. Trvalo päť hodín, kým požiaru zabránili sa šíriť a potom ešte tri hodiny, kým ho celkom zahasili. Škody predstavujú 300-tisíc eur, no uchránené hodnoty sú oveľa vyššie. O komplikáciách, s ktorými sa hasiči museli vysporiadať. „Likvidáciu požiaru komplikovalo prepadnutie celej strechy a silné zadymenie, nakoľko tam horeli plasty. Strecha sa musela pracne vysekávať a ohniská dohašovať,“ informoval o hasení Pavol Bojinský z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Starej Ľubovni.

Jedna z verzií, s ktorou vyšetrovatelia pracujú, je úmyselné zapálenie zatiaľ neznámym páchateľom. V zadnej časti objektu totiž polícia našla dieru v plote.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

Komentáre