V Matejovciach pribudne nový výrobný areál

VýchodSpravodajstvo

Aktuálne priestory konzervárne, ktoré sa nachádzajú v širšom centre mesta, sú nevyhovujúce.

Spoločnosť Tatrakon stavia v popradskej mestskej časti Matejovce nový výrobný areál. Vzhľadom na to, že aktuálne priestory firmy, ktoré sa nachádzajú v širšom centre mesta, sú nevyhovujúce, je nevyhnutné presunúť sídlo na iné miesto. „Taktiež budovy sú pôvodné z roku 1931 a musíme sa neustále prispôsobovať novým normám a požiadavkám, čo je v súčasných priestoroch veľmi náročné. Nový areál nám v každom prípade prinesie zlepšenie logistiky v rámci celej výroby, rozšírenie výrobných kapacít, a tým aj možnosť napredovať,“ informovala manažérka spoločnosti Ivana Palenčár Kacvinská s tým, že do priemyselného parku presťahujú celú výrobu.

Foto
Spoločnosť sa zameriava na výrobu konzerv / TASR

Náklady na výstavbu výrobného areálu sú vyčíslené na vyše šesť miliónov eur, pričom projekt bol pôvodne vo väčšom rozsahu. Spoločnosť sa uchádzala o finančné prostriedky z eurofondov, ale podporu získala len na jednu časť. „Z toho dôvodu sme museli zmenšiť rozsah celej výstavby. Nedokázali by sme to financovať z vlastných zdrojov,“ uviedla Palenčár Kacvinská. V areáli sa budú vyrábať nátierky, nárezy, hotové jedlé či cereálie. Celková zastavaná plocha nového areálu bude takmer 6400 metrov štvorcových.

V popradskej konzervárni už majú obnovené technologické vybavenie, ktoré následne po realizácii projektu presunú zo súčasných priestorov do nového areálu. Zároveň by sa mal o päť percent zvýšiť počet zamestnancov, pričom v spoločnosti momentálne pracuje 148 ľudí. Nové výrobné priestory by mali byť postavené približne o rok.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre