V Prešove zrekonštruovali vstupný objekt na cyklistickom velodróme

PrešovSpravodajstvo

Projekt bol vyčíslený na viac ako 179-tisíc eur.

V metropole Šariša ukončili ďalšiu časť rekonštrukcie na jedinom cyklistickom velodróme na Slovensku. Počas vianočného obdobia sa zrealizovala prvá etapa prác na jeho vstupnom objekte, pričom zahŕňala predovšetkým vnútorné úpravy interiéru, rekonštrukciu izieb a sociálnych zariadení. V objekte tak možno ubytovať 25 hostí.

Foto
Rekonštrukcia interiéru vstupného objektu cyklistického velodrómu / Mesto Prešov

Ako uviedla odborná referentka Mestského úradu v Prešove Lenka Novotná, vstupný objekt je súčasťou areálu cyklistického velodrómu na Športovej ulici v Prešove: „Velodróm postavili už v rokoch 1988 – 1989, preto bola rekonštrukcia vstupného objektu veľmi potrebná,“ informovala Novotná. V rámci prvej etapy stavebných prác sa vybúrali drevené a ocel'ové okná a dvere v obvodovom plášti, tiež interiérové dvere, deliace konštrukcie a odstránili sa staré podlahy. „Rekonštrukčné práce pozostávali z osadenia nových plastových okien, balkónových dverí a zasklených stien v obvodovom plášti objektu. Vybudovali sa nové deliace konštrukcie, osadili sa nové interiérové dvere a požiarne uzávery. Objekt má tiež nové keramické obklady, podlahy a je nanovo vymaľovaný.“

Súčasťou rekonštrukčných prác bola aj oprava spŕch, zriadenie nových sociálnych zariadení a ubytovacích kapacít s WC, sprchou či skladmi bielizne. Budova v areáli velodrómu má sedem ubytovacích izieb s 25 lôžkami. „Obnova tohto objektu však naďalej pokračuje. V rámci ďalších etáp rekonštrukcie tohto objektu je naplánované aj zateplenie obvodového plášťa a strechy budovy a odstránenie porúch zatekania v prechodovej chodbe vedúcej do hľadiska velodrómu,“ dodala Novotná s tým, že projekt bol vyčíslený na viac ako 179-tisíc eur.

 

Zdroj: SITA

 

Komentáre