V tábore slovenských volejbalistiek panuje po zápasoch v Belgicku spokojnosť

EurópaŠport

V prípravných zápasoch na palubovke Belgicka dokázali volejbalové reprezentantky dvakrát zvíťaziť a raz na súperky nestačili.

Aj po nedeľňajšej hladkej prehre 0:3 s Belgickom, ktoré figuruje v európskom rebríčku CEV na siedmom mieste, neskrýval tréner Sloveniek Marco Fenoglio spokojnosť. A to najmä z predvedenej hry hráčok, ktoré pravdepodobne budú na domácom kontinentálnom šampionáte plniť rolu náhradníčok. „Belgičanky nastúpili v najsilnejšej zostave, my sme po dvoch dňoch dali priestor druhej šestke. Dievčatá sa s náročným súperom pobili dobre a štatisticky sme neboli oveľa horší. Výborne zahrali Mira Kijaková aj Romana Hudecová. Každá hráčka nechala na ihrisku maximum a to je dôležité," prezradil 49-ročný taliansky kouč. Na záver prípravy do zápasu nenastúpila dvojica Nikola Radosová a Karin Palgutová, ktoré v sobotu pri víťazstve 3:2 nazbierali dokopy 44 bodov.

Foto
Slovenské volejbalistky / TASR

Výkony slovenských volejbalistiek sa pred vrcholom sezóny stále zlepšujú. S Chorvátkami síce trikrát prehrali, no s Maďarkami dosiahli vyrovnanú bilanciu 1-1. Trojica zápasov v Belgicku ukázala, že Slovensko môže konkurovať najlepším európskym družstvám. „Celkovo som s týmito tromi dňami v Belgicku veľmi spokojný, dvakrát sme nad silným tímom vyhrali, zahrali si všetky hráčky a našťastie sa nám vyhli aj zranenia," dodal Marco Fenoglio.   

Ešte pred domácim šampionátom, na ktorom chcú Slovenky postúpiť zo skupiny, odohrajú hráčky okolo kapitánky Barbory Kosekovej ďalšie dva prípravné súboje. V nitrianskej mestskej športovej hale na sídlisku Klokočina vyzvú reprezentantky Fínska (18. a 19. augusta). „Družstvo ešte nie je úplne pripravené, no cieľom je, aby hráčky boli v najlepšej kondícii po záverečných prípravných zápasoch," skonštatoval Fenoglio.

Na majstrovstvách Európy sa Slovensko predstaví v základnej D-skupine, kde mu budú robiť spoločnosť Španielky, Švajčiarky, Bielorusky, Nemky a Rusky. Hneď dva úvodné zápasy budú pre Slovenky kľúčové na ceste za postupom do najlepšej šestnástky. Pre spomenutú smečiarku Nikolu Radosovú bude mať špeciálnu príchuť duel s Nemeckom, keďže na klubovej úrovni pôsobí v tíme SC Drážďany.  

 

Zdroj: SITA

Komentáre