Veľký Šariš oslavuje storočnicu organizovaného športu v meste

PrešovSpravodajstvo

Organizátori si pre všetkých milovníkov športu pripravili rôzne turnaje, kultúrny program či zaujímavé atrakcie.

Mesto Veľký Šariš si pripomína sté výročie organizovaného športu v meste. Pri tejto príležitosti sa v priestoroch Telovýchovnej jednoty Slavoj dnes (22.6.) realizujú športové oslavy. Organizátori si pre všetkých milovníkov športu pripravili rôzne turnaje, kultúrny program či zaujímavé atrakcie. Akciu odštartujú tenisti. Od 10.00 hod. sa začne medzinárodný kolkársky turnaj za účasti hráčov z Poľska, Srbska, Maďarska a Slovenska. Popoludní sa uskutočnia futbalové zápasy.

Na svoje si určite prídu aj deti, ktoré sa môžu zapojiť do futbalového turnaja spoločne so svojimi rodičmi. Zároveň sa môžu tešiť na vystúpenia teakwondo či festival dievčenského futbalu. Súčasťou programu budú aj súťaže vo varení kotlíkového guláša, rôzne zábavné atrakcie či ohňostroj. Vyvrcholením športovej časti bude od 15.00 hod. zápas domácich futbalistov s fortunaligovým tímom MFK Ružomberok. „Ťahákom podujatia bude podvečerné vystúpenie kapely Hex a Chiki liki tu-a. O 21.00 hod. sa začne diskotéka a pred polnocou bude laserová show,“ uviedla Mária Gáborová z kultúrno-informačného centra, ktoré spolu s mestom organizuje oslavy.

Foto
Prípravy podujatia / facebook.com/mestovelkysaris

V rámci programu budú ocenení aj športovci a funkcionári jednotlivých klubov. Športové oslavy zapadajú do roku mestských jubileí. Vo Veľkom Šariši si pripomínajú aj 720. výročie udelenia mestských výsad a 30. výročie udelenia Štatútu mesta. Ako skonštatoval primátor mesta Veľký Šariš Viliam Kall, za sto rokov sa zrodili mnohé športové osobnosti najmä vo futbale či v kolkoch: „Ale úspešní boli aj naši tenisti, bežci, lyžiari či hokejisti. Oslava storočnice je poďakovaním za ich tvrdú prácu a vynaložené úsilie. Zároveň je však motiváciou a jasným odkazom v tejto práci pokračovať naďalej.“

V meste má bohatú históriu predovšetkým futbal, ktorý je najnavštevovanejším kultúrno-športovým podujatím. „Najväčším úspechom nášho klubu bola účasť v III. lige v rokoch 1996-2002 a 2004-2012,“ povedal prezident FC Pivovar Veľký Šariš František Sabol. Silným športom sú aj kolky. Ide o jediný oddiel, ktorý je dlhodobo účastníkom najvyšších slovenských súťaží a už tretí rok hrá aj v česko-slovenskej interlige. Tento klub vychoval viacero reprezentantov Slovenska, čo potvrdil aj vedúci TJ Slavoj Veľký Šariš Peter Peregrin: „Veľkým úspechom sú medailové umiestňovania spomedzi slovenských družstiev, a to nám umožňuje účasť na európskych pohároch družstiev.“

Vo Veľkom Šariši pôsobí aj klub teakwondo. Úspešní sú jednotlivci v krasokorčuľovaní, duatlone či armwrestlingu. Začiatkom tohto roka sa obnovilo fungovanie hokejového oddielu. V súčasnosti sa realizujú úpravy hokejového ihriska a jeho okolia formou dobrovoľných brigád.

 

Zdroj: SITA

 

Komentáre