Víťazný vstup Prešova, uspel na pôde Besiktasu

PrešovŠport

Besiktas Mogaz Istanbul (Tur.) - Tatran Prešov (SR) 22:28 (10:13).

Hádzanári Tatrana Prešov úspešne vstúpili do skupinovej fázy Ligy majstrov mužov 2018/2019. Zverenci trénera Slavka Golužu zvíťazili v sobotňajšom stretnutí úvodného kola C-skupiny na palubovke tureckého Besiktasu Mogaz Istanbul 28:22 (13:10) a splnili cieľ, s ktorým cestovali do dejiska duelu v Izmite. Prešovčania sa vyrovnali s absenciou spojok Dominika Kroka i Michala Kasala a zdolali Besiktas aj v treťom vzájomnom zápase v tejto prestížnej súťaži, predchádzajúce dva boli v rámci kvalifikačných turnajov LM a skončili sa v prospech zeleno-bielych 30:27 v Bregenzi 2010 a 32:20 v Prešove 2013. Šarišania sa na budúcu sobotu 22. septembra od 18.00 h predstavia v Tatran handball aréne proti dánskemu Bjerringbro-Silkeborg.

Hádzanári Tatrana  / TASR

V úvode stretnutia sa na oboch stranách blysli brankári zneškodnenými pokutovými hodmi. Besiktas vyhrával 2:1, ale potom prišla štvorgólová šnúra hostí, na ktorej konci bol gól M. Straňovského zo sedmičky v 13. min (5:2). V drese Tatrana exceloval brankár Čupryna, ktorý okrem dvoch pokutových hodov nedovolil súperom skórovať ani z ďalších sľubných príležitostí. V 17. min zvýšil Butorac už na 7:3 a o desať minút neskôr malo prešovské družstvo, ktoré nekompromisne trestalo zaváhania domácich, k dobru päťgólový náskok (12:7). Záver I. polčasu vyšiel lepšie Besiktasu, ktorý znížil manko aj zásluhou gólu brankára Hendawyho cez celé ihrisko na 10:13. Prešovčanov to však nepribrzdilo, keďže L. Urban v 41. min poslal svoj tím do vedenia už 20:14. Domáci skorigovali štvrťhodinu pred koncom na 17:21, ale dráma sa nekonala. Golužovi zverenci vzápätí odskočili na 25:19 a v záverečnej desaťminútovke si už dôležité víťazstvo nenechali vziať.