Víťazom prológu v Poprade Bob Jungels

VýchodŠport

62. ročník pretekov Okolo Slovenska (UCI 2.1).

Luxemburčan Bob Jungels z tímu Quick-Step Floors sa stal víťazom stredajšieho úvodného prológu v Poprade na 62. ročníku cyklistických pretekov Okolo Slovenska (kat. UCI 2.1). Druhý skončil jeho tímový kolega Belgičan Yves Lampaert, tretí bol Francúz Christophe Laporte (Cofidis). Zo slovenských cyklistov predviedol najlepší výkon Erik Baška (Bora-Hansgrohe), ktorý obsadil 14. miesto. „Trať bola krátka a dosť technická, nebolo jednoduché prejsť niektorými zákrutami vo veľkej rýchlosti. Snažil som sa ísť aj na istotu, lebo po zranení som nevedel, čo môžem od seba očakávať," povedal v Poprade 24-ročný Baška.

Na snímke zľava Fabio Jakobsen v drese pre najlepšieho pretekára do 25 rokov, Yves Lampaert v drese pre najlepšieho jazdca bodovacej súťaže a víťaz prológu Bob Jungels / TASR

Organizátori pripravili na úvod prológ s dĺžkou 1,6 km so štartom aj cieľom na Námestí Sv. Egídia v Poprade. Najväčšie cyklistické preteky na Slovensku pokračujú vo štvrtok 1. etapou z Popradu na Štrbské Pleso (164,4 km). Táto etapa bude vôbec najnáročnejšia v aktuálnej edícii pretekov Okolo Slovenska, cyklisti budú musieť prekonať sedem vrchárskych prémií vo Vysokých Tatrách a ich okolí. Štvrtková etapa má začiatok o 12.30 h, najlepších očakávajú v cieli približne po 17.10 h.