Vo Vysokých Tatrách budú rokovať veľvyslanci a stáli predstavitelia OBSE

VýchodSpravodajstvo

Pre Slovensko je to príležitosť na prezentáciu predsedajúcej krajiny.

Vo Vysokých Tatrách sa každý rok realizuje pracovné stretnutie veľvyslancov a stálych predstaviteľov pri Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE). Tohtoročné rokovanie začne dnes (13.6.) a potrvá so soboty (15.6.) „Slovensko tejto organizácii od januára tohto roka na dvanásť mesiacov predsedá. Takzvaný veľvyslanecký retreat je jedným z predsedníckych podujatí,“ informoval tlačový odbor ministerstva zahraničných vecí.

Foto
Členovia predsedníckych tímov OBSE / TASR

Diplomati budú diskutovať o súčasných témach OBSE, plnení priorít slovenského predsedníctva, ale bude to tiež príležitosť na prezentáciu Slovenska ako predsedajúcej krajiny. Do Vysokých Tatier okrem 57 zástupcov účastníckych štátov organizácie pricestuje aj generálny tajomník OBSE Thomas Greminger a riaditeľka Úradu pre demokratické inštitúcie a ľudské práva OBSE Ingibjörg Sólrún Gísladóttirová.

„Veľvyslanci a stáli predstavitelia budú v Tatranskej Lomnici hovoriť aj o obsahu a prípravách Neformálneho stretnutia ministrov zahraničných vecí účastníckych štátov OBSE, ktoré sa uskutoční 9. júla na Štrbskom Plese. Súčasťou oficiálneho programu sú aj stretnutia s predsedom Prešovského samosprávneho kraja a primátormi miest Vysoké Tatry, Pezinok a Liptovský Hrádok,“ uzavrel tlačový odbor rezortu diplomacie.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre