Vyšetrovateľ navrhol podať obžalobu na Pavla Ruska v prípade pokusu o vraždu Sylvie Volzovej

SlovenskoSpravodajstvo

Rusko je v súčasnosti obžalovaný aj v kauze takzvaných televíznych zmeniek.

V prípade prípravy vraždy Sylvie Volzovej, na ktorej sa mal podieľať bývalý minister hospodárstva a riaditeľ televízie Markíza Pavol Rusko, bolo už ukončené vyšetrovanie. Polícia ho v tomto prípade navrhla obžalovať. Rusko je v súčasnosti obžalovaný aj v kauze takzvaných televíznych zmeniek. „Policajný vyšetrovateľ navrhol obžalovať Pavla R. z objednávky vraždy. O ďalšom postupe rozhodne dozorový prokurátor. Ak sa s návrhom stotožní, začne konať súd. Ide o ďalší prípad, keď sa výsledky dostavili po precíznej policajnej práci,“ informovala polícia prostredníctvom sociálnej siete.

Foto
Pavol Rusko / TASR

Polícia už v minulosti obvinila Ruska z trestného činu prípravy vraždy jeho bývalej obchodnej spoločníčky Volzovej. Na príprave sa mali podieľať aj známi členovia slovenského podsvetia, ako napríklad bos sýkorovcov Róbert Lališ, alias Kýbel či za viacero vrážd právoplatne odsúdený banskobystrický bos Mikuláš Černák s komplicom Milošom K.

Rusko si mal v roku 1997 objednať vraždu Volzovej. Proti nemu mal vypovedať aj Černák. Krajský súd v Bratislave mu na začiatku mája uložil aj povinnosť podrobiť sa dohľadu probačného a mediačného úradníka, nosiť elektronický náramok či zákaz vycestovať do zahraničia. V súčasnosti je s ním vedené hlavné pojednávanie na bratislavskom súde v prípade zmeniek televízie Markíza, ktoré mal údajne podpísať. Podnikateľ a spoluobvinený v kauze zmeniek Marian Kočner je naďalej vo väzbe, napriek opakovaným snahám dostať sa z nej. O jeho sťažnosti bude v najbližších dňoch rozhodovať Najvyšší súd Slovenskej republiky.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre