Výstavba komunitného centra v Košických Oľšanoch asi nebude ukončená v stanovenom termíne

KošiceSpravodajstvo

Problém je na strane dodávateľskej firmy.

V obci Košické Oľšany, ktorá sa nachádza v okrese Košice-okolie, sa realizuje výstavba komunitného centra. Práce však pravdepodobne nebudú ukončené v stanovenom termíne. Ako skonštatoval starosta obce Slavomír Horváth, fungovanie centra by pomohlo k zlepšeniu spolužitia rómskeho a väčšinového obyvateľstva, k čomu prispievajú aj miestne poriadkové hliadky: „Komunitné centrum sa už stavia, no máme trošku problémy s dodávateľskou firmou, nepracuje podľa schváleného predloženého harmonogramu výstavby. Či s ňou ukončíme zmluvu a budeme vyberať nového dodávateľa na dokončenie, je v štádiu riešenia.“

Výstavba centra mala začať v októbri minulého roka, ale termín bol zmenený na sedem mesiacov neskôr. „Je spravená základová doska a vytiahnuté sú múry na prízemí. Zatiaľ to stojí, dodávateľská firma nejako prerušila práce,“ uviedol Horváth s tým, že s dodávateľom sa im nepodarilo skontaktovať. Objekt by mal byť hotový do konca novembra.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Obec na výstavbu centra získala nenávratný finančný príspevok vo výške viac ako 237-tisíc eur. Projekt je spolufinancovaný Európskym fondom regionálneho rozvoja. Problémom sa už zaoberajú právnici, pričom situáciu budú musieť konzultovať aj s Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky. „Komunitné centrum chceme z toho dôvodu, že máme dosť početnú rómsku komunitu. Robili by sa tam školenia, rôzne kurzy. Chodili by tam deti, dospelí a slúžilo by to aj pre občanov z väčšinového obyvateľstva, môžu sa tam stretávať dôchodcovia. Súčasťou by bolo aj zázemie - kuchyňa či veľká spoločenská miestnosť,“ povedal Horváth.

Samospráva zatiaľ neeviduje problémy s rómskymi marginalizovanými skupinami. V obci začala fungovať aj občianska poriadková služba, ktorú na najbližšie dva roky tvoria traja pracovníci. „Občania sú s nimi veľmi spokojní. Chodia po obci ráno, na obed, večer, aj cez víkendy. Bezpečnosť sa zlepšila a hlásia, keď niekto narušuje verejný poriadok, vypúšťa žumpy alebo robí čierne skládky. Sú veľmi nápomocní,“ dodal Horváth.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre