Young Angels Košice a Piešťanské Čajky spoznali mená súperiek v Eurolige

KošiceŠport

Košičanky si v skupine B zmerajú sily s nováčikom Dinamo Novosibirsk. Piešťanskému celku bude v skupine A robiť spoločnosť obhajca titulu TTT Riga.

Žreb, ktorý sa uskutočnil počas ME žien v lotyšskej Rige, rozhodol o menách súperiek dvoch slovenských zástupcov v Európskej ženskej basketbalovej lige (EWBL). Košičanky preveria družstvá Cmoki Minsk, Rostov Don SFEDU, Olimpia Grodno, Astana Tigers, SBŠ Ostrava, Kibirkstis Vilnius a Dinamo Novosibirsk. Piešťanské Čajky sa v Eurolige objavia po tretí raz v sérii. V skupine A sa stretnú s obhajcom víťazstva TTT Riga, Žabinami Brno, Dinamom Moskva, Amsterdamom Angels, Horizontom Minsk, Pinkkom Pécsi a nováčikom súťaže Nika Siktikvar.

Foto
Young Angels Košice / TASR

Young Angels Košice a Piešťanské Čajky odohrajú skupinové zápasy Európskej ligy na troch turnajoch základnej časti. Čajky absolvujú prvý turnaj v Brne (3. až 6. októbra), druhý turnaj budú hostiť v piešťanskej Diplomat aréne od 28. novembra do 1. decembra a na tretí budú cestovať pravdepodobne do Rigy medzi 10. a 12. januárom 2020. Do štvrťfinále play off postúpia prvé štyri celky, po ktorom súťaž vyvrcholí finálovým turnajom Final Four.

 

Zdroj: TASR

Komentáre