Young Angels Košice neuspeli v CEWL na palubovke českého tímu Žabiny Brno

KošiceŠport

Basket Žabiny Brno (ČR) - Young Angels Košice (SR) 101:71 (22:18, 25:22, 20:12, 34:19).

Hráčky Young Angels Košice podľahli českému tímu Basket Žabiny Brno na jeho palubovke vysoko 71:101 (40:47) v stredajšom stretnutí B-skupiny Stredoeurópskej ligy basketbalistiek (CEWL) 2018/2019. V úvodnom stretnutí nového ročníka súťaže zvíťazili Košičanky pred vlastnými divákmi nad rakúskym tímom UBI Graz 70:55. Odveta v Rakúsku čaká slovenský klub 15. januára. Posledný zápas základnej skupiny odohrajú Young Angels Košice na domácej palubovke 23. januára proti českému tímu Basket Žabiny Brno.

Na snímke tím YOUNG ANGELS Košice / TASR

Hlasy:

Zuzana Žirková (hlavná trénerka Young Angels Košice): „V Brne sme odohrali náročný zápas. Vstup nam vyšiel pomerne dobre a držali sme so Žabinami krok cely prvý polčas. Keď sme hrali jednoducho, aktívne a organizovali hru, nemali sme problémy so súperkami. Tretiu štvrtinu sme ešte ako tak vládali, no záverečná nám vôbec nevyšla. Množstvo strát a slabá organizácia sa podpísali pod výsledok. Bola to dobrá lekcia pre naše hráčky. Pozitívum zápasu bola rotácia, kde si zahrali všetky baby."

Denisa Blanárová (hráčka Young Angels Košice): „Pred zápasom sme si povedali pár pravidiel ktoré sme chceli dodržať. Zo začiatku sme sa ich snažili spĺňať a aj napriek veľkému tlaku súpera sme s nimi dokázali udržať krok. Veľký problém sme však mali s obranou a to hlavne s osobnými faulami, čo nám zápasovú situáciu trochu skomplikovalo keďže sme neboli v plnom zložení. Konkrétne vo štvrtej štvrtine sa začala prejavovať naša únava a nekoncentrovanosť, čo spôsobilo hlúpe straty ktoré super bez váhania využil vo svoj prospech. Rozhodne za tento zápas nevešáme hlavy dole, sme rady že sme si mohli odohrať zápas aj pod takýmto tlakom a že rotovala cela lavička. Už o niekoľko hodín nás čaká dôležitý extraligový zápas v Šamoríne, do ktorého chceme vstúpiť koncentrovane a odísť s ďalšou výhrou na konte."