Záujem o košickú ZOO stále rastie

KošiceZaujímavosti

Aj DinoPark už otvoril svoje brány.

Zoologická záhrada Košice zaznamenala zvýšený počet návštevníkov. Od začiatku tohto roka ju navštívilo takmer 20-tisíc ľudí, čo je absolútny rekord v jej histórii. Doteraz najúspešnejší bol prvý štvrťrok 2014. Ako uviedla vedúca oddelenia vzdelávania a marketingu ZOO Eva Malešová, v marci prišlo takmer 14-tisíc návštevníkov. „V štatistike sú zaujímavé najmä posledné dva víkendy, ktoré sa na tomto čísle podieľali polovicou,“ skonštatovala Malešová s tým, že minulý rok za rovnaké obdobie prišlo približne sedemtisíc ľudí.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Jedným z lákadlom je kengura s mláďaťom. „K obľúbencom už stabilne patrí trojica tuleňov obyčajných a ich pravidelné komentované kŕmenie. Po zimnej prestávke sa návštevníci môžu tešiť aj na komentované kŕmenie tučniakov, výbehy so zebrami, pakoňmi, kŕdeľ plameniakov, pelikány na veľkom rybníku. V hlavnej sezóne ponúkne dva nové druhy mačkovitých šeliem. Budú obývať zrekonštruovaný výbeh po tigrovi Luckym, ktorého sme museli vzhľadom na vysoký vek utratiť,“ dodala Malešová.

Návštevníci sa čoskoro môžu tešiť aj na nový náučný chodník Lužný les. Vďaka projektu pribudne nová expozícia aj pre pôvodné druhy plazov či tri nové voliéry pre rehabilitované vtáky. Verejnosti je už k dispozícii aj DinoPark ZOO Košice, čo potvrdila aj Malešová: „V tejto, už siedmej sezóne prišiel opäť s novinkami. Deti sa môžu tešiť na šesťmetrovú hádankovú stenu plnú hlavolamov a zábavy. Stádo druhohorných bylinožravcov rozšíril robotický ozvučený stegosaurus.“

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre