Zelenskyj neprišiel na predvolebnú diskusiu

EurópaSpravodajstvo

Kandidáti sa nevedeli zhodnúť na termíne duelu.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko dnes (14.4.) na kyjevskom olympijskom štadióne zorganizoval predvolebnú diskusiu, počas ktorej však vystúpil iba on sám. Jeho protikandidát v druhom kole prezidentských volieb, známy komik Volodymyr Zelenskyj, na diskusiu neprišiel. Porošenko tak predstavil svoje priority, po ktorých nasledovali otázky novinárov. Súčasný prezident rečnil pred prázdnym štadiónom s kapacitou 70-tisíc ľudí. Diváci sledovali prenos jeho vystúpenia pred objektom, v ktorom sa odohrala diskusia.

Foto
Petro Porošenko / TASR

Zelenskyj neprišiel z toho dôvodu, že sa s Porošenkom nevedeli dohodnúť ne termíne politického duelu. Známy komik navrhoval, aby sa uskutočnil 19. apríla, teda dva dni pred voľbami. Porošenko trval na nedeli až natoľko, že v tento sebou vytýčený termín prišiel aj bez súhlasu oponenta. Známy komik navrhoval, aby diskusiu viedla expremiérka Julija Tymošenková, ktorá v prvom kole prezidentských volieb skončila na treťom mieste. Takýmto spôsobom by sa podľa Zelenského zabezpečila nestrannosť moderátora, keďže Tymošenková nepodporuje ani jedného z kandidátov.

V prvom kole prezidentských volieb zvíťazil Zelenskyj bez dotejších politických skúseností so ziskom viac ako 30 percent hlasov. Prezidenta stvárnil iba v obľúbenom televíznom seriáli. Porošenko v prvom kole volieb získal vyše 16 percent hlasov voličov. Podľa aktuálneho predvolebného prieskumu vedie Zelenskyj, ktorý má 61-percentnú podporu voličov, zatiaľ čo Porošenka plánuje voliť 24 percent opýtaných.

 

Zdroj: SITA

 

Komentáre