Žiaci popradskej základnej školy môžu využívať nový multifunkčný areál

VýchodSpravodajstvo

Projekt bol vyčíslený na 340-tisíc eur.

Pri Základnej škole (ZŠ) s materskou školou na Komenského ulici v Poprade pribudol nový multifunkčný areál, ktorý bol dnes (14.6.) uvedený do prevádzky. Vybudovala ho tamojšia samospráva z vlastných zdrojov. Žiaci, ale aj široká verejnosť ho môžu využívať na viaceré druhy športov. „To, že máme nový športový areál, pridá hodnotu našej škole, ale aj samotnému mestu, keďže je jeden z najmodernejších v Poprade,“ uviedla riaditeľka školy Monika Strnková.

ZŠ navštevuje takmer päťsto detí. Od nového školského roka ich pribudne ešte tridsať. Žiaci od piateho ročníka môžu navštevovať aj športové triedy so zameraním na basketbal, čomu prispôsobili aj novú multifunkčnú plochu. Areál bude v dopoludňajších hodinách slúžiť žiakom a v čase od 16.00 do 19.00 hod. bude určený pre širokú verejnosť, čo potvrdila aj Strnková: „Zaviedli sme od prvého ročníka aj nový vyučovací predmet na rozvoj pohybovej prípravy, keďže šport k našej škole neodmysliteľne patrí už od jej vzniku. Ukazuje sa to aj v úspechoch našich žiakov, chlapci sú aktuálnymi majstrami Slovenska v basketbale základných škôl, dievčatá si z tohto podujatia odniesli pekné druhé miesto.“

Foto
Nový multifunkčný areál v Poprade  / TASR

Výstavba nového areálu sa začala realizovať ešte vlani v júli. Projekt bol vyčíslený na 340-tisíc eur. „Je to jeden z najväčších areálov v meste, okrem Juhu III je to druhé také ihrisko, kde sú všetky multifunkčné plochy pre rôzne druhy športov. Nachádzajú sa tu dve ihriská s umelou trávou, jedno aj s mantinelmi, basketbalové ihrisko s tartanovým povrchom, detské ihrisko a plocha s posilňovacími zariadeniami. Súčasťou je aj bežecký okruh, je tu priestor aj na trénovanie hodu guľou, skoku do diaľky a výšky,“ informovala vedúca odboru výstavby na Mestskom úrade v Poprade Kristína Horáková.

Mesto plánuje ešte v tomto roku výstavbu multifunkčného ihriska vo vnútrobloku na Jarnej ulici, ktoré bude určené pre deti, mládež, ale aj staršiu generáciu Popradčanov. „Pripravujeme tiež projektovú dokumentáciu na detské ihriská v rámci celého mesta – pôjde o sídliská Juh a Západ a centrum mesta. V areáli Centra voľného času pribudne tento rok aj ľadová plocha,“ dodala Horáková.

Odbor školstva, mládeže a športu v Poprade má pripravený audit ihrísk pri školách na území mesta. Ako skonštatovala vedúca odboru Edita Pilárová, areál by bolo potrebné vytvoriť aj pri ZŠ na Francisciho ulici: „Tam sa nachádzajú aj dve stredné školy, takže možno by bolo vhodné spojiť finančné prostriedky, pretože v centre mesta chýba takáto športová zóna.“ V Poprade je okrem basketbalovej ZŠ aj hokejová škola spojená s plávaním, futbalová spojená s tenisom, škola orientovaná na gymnastiku či na bežecké lyžovanie.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre