14. február nie je len Valentín, knižnica pripomína deň darovania kníh

KošiceSpravodajstvo

Nepotrebné knihy môžu nájsť nových majiteľov.

Knižnica pre mládež mesta Košice vyhlasuje zbierku detskej literatúry. 14. február je okrem sviatku svätého Valentína aj medzinárodným dňom darovania kníh. Knižnica chce zbierkou potešiť deti, ktoré to potrebujú najviac. Minuloročnú zbierku kníh podarovali Základnej škole a materskej škole pri detskej nemocnici. Deti, ktoré trávia čas v nemocnici si ho môžu aj takýmto spôsobom spríjemniť.

„Cieľom našej knižnice je vyzdvihovať čítanie a dostať ho hlavne k mladším ročníkom. Medzinárodný deň darovania kníh nie je len o nových knihách, čitatelia nám môžu doniesť staré knihy a my im pomôžeme vdýchnuť nový život. Zároveň ich dostaneme k novým čitateľom do inštitúcií, kde by mohli byť lepšie využité. Ide primárne o detskú literatúru, no nestratia sa u nás ani iné tituly,“ predstavila projekt zástupkyňa riaditeľky knižnice Kamila Brextová.

Foto
Knižnica pre deti a mládež Košice / TASR

Ak sa chcete zbierky zúčastniť, stačí navštíviť hociktorú pobočku knižnice, priniesť prečítanú, pre Vás už nepotrebnú detskú literatúru a odovzdať ju knihovníčke. Okrem pobočiek sa dajú knihy nechať aj v biblioboxe stojacom pred vchodom do areálu Kulturparku.

Valentínom propaguje čítanie aj knižnica Jána Bocatia. Pre každého návštevníka z páru, ktorý príde do knižnice 14. februára, platí polovičná zľava zo zápisného a k tomu kniha, ako dar od knižnice. Za 1,5 eura tak možno celý rok využívať služby knižnice vo všetkých pracoviskách.

 

Autor: MARTIN MAJDÁK

Komentáre